Crypto.com Brezilya Emi Lisansı Ile Dünya Çapındaki Kayıt Baskısına Devam Ediyor

Crypto.com, Brezilya’nın merkez bankası Banco Central do Brasil’den bir Ödeme Kuruluşu Lisansı (EMI) aldı. Şirketin web sitesinde yapılan bir duyuruya göre lisans, “Brezilya’daki müşteriler için yasal para cüzdanı hizmetleri sunmaya devam etmesine” izin verecek. Crypto.com, geçen yıldan bu yana Brezilya’da kripto para veya itibari para cinsinden satın alımlar için bir Visa kartı sunuyor.

Singapur merkezli kripto para borsası, kısa bir süre önce web sitesine bir rezerv kanıtı sayfası ekledi. Duyuruya göre, son aylarda Fransa, Birleşik Krallık ve Güney Kore de dahil olmak üzere birçok ülkede onay aldı. Singapur, Dubai ve Ontario dahil olmak üzere birkaç yargı alanında daha geçici onaylara sahiptir.

Ayrıca, Güney Kore’nin Busan şehri ile burada bir kamu-özel dijital varlık değişimi oluşturmaya çalışan bir anlaşması vardı. Ancak bu anlaşma, FTX’in çöküşünden sonra tehlikede olabilir.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek duyuruda şunları söyledi:

“Brezilya ve tüm LATAM pazarı, her cüzdanda kripto para birimi vizyonumuzun peşinde koşan önemli bir bölge. Brezilya’da lisansı aldığımız için inanılmaz derecede gururluyuz.”

Ekim ayında yayınlanan bir Chainalysis raporuna göre, kripto para çoğunlukla Brezilya’da yatırım için kullanılıyor. Bir ödeme yöntemi olarak kullanımı genişliyor ve Kasım ayında bu kullanımı yasallaştıran bir yasanın çıkarılmasından sonra artması muhtemel. Chainalysis, Brezilya’yı o sırada dünya sıralamasında yedinci sıraya yerleştirdi. Nüfusun %5’i olan yaklaşık 10 milyon Brezilyalı, çoğunlukla yerel Mercado Bitcoin platformunda kripto ticareti yapıyor.

İlgili: Transfero CEO’su: FTX çöküşü Brezilya’da günlük kripto para kullanımını etkilemeyecek

Bu arada, Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kendisine daha fazla düzenleme alanı sağlamak için yasal değişiklikler için baskı yapıyor. Ülke, kripto para birimini düzenleyen yasayı birkaç yıl düşündükten sonra ilk olarak Nisan ayında onayladı.

Yorum yapın