Crosstower, Kurumsal Birincil Aracı Kurum Bequant’ı Satın Alıyor

Kripto para borsası CrossTower Inc, Voyager Digital’in varlıkları için yakın zamanda revize edilmiş bir teklif de dahil olmak üzere CrossTower’ın kripto şirketleri için aylarca vitrin alışverişinden sonra gelen dijital varlık ticaret platformu BEQUANT’ı satın almayı kabul etti.

28 Kasım tarihli satın alma anlaşması, CrossTower’a mevcut müşterilerine ek olarak 600’ün üzerinde yeni profesyonel değişim müşterisi sağlayacak. Gelen müşteriler Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Asya ve Latin Amerika’da yerleşiktir ve toplu olarak yılda 400 milyar doları aşmaktadır.

Satın alma sözleşmesi, CrossTower CEO’su Kapil Rathi’nin 24 Kasım’da CrossTower’ın “iyi bir müşteri grubu” ve “iyi bir bilanço” içeren dijital varlık şirketlerini satın almak için uzun süredir arayışta olduğunu belirtmesiyle geldi. FTX ile ilk anlaşmasının kısa süre önce başarısız olmasının ardından piyasaya geri dönen, şimdi iflas etmiş kripto para kredi platformu Voyager.

Rathi, BEQUANT satın alımı yoluyla 600’den fazla borsa müşterisine erişimin, firmayı FTX ile son olaylar nedeniyle önemli ölçüde azalan endüstri güvenini yeniden tesis etmeye yardımcı olmak için daha iyi konumlandıracağını söyledi.

CrossTower’ın anlaşması, Londra merkezli finansal hizmetler firması Lydian Group tarafından destekleniyor ve CEO Gerard Lopez, CrossTower’ın satın alınmasının sektöre daha fazla profesyonellik ve şeffaflık getirme yolunda öncülük edeceğini umduğunu belirtiyor.

CrossTower, ESG Kripto Fonunu Tanıtıyor

Ticaret platformu ayrıca, enerji maliyetlerini verimli bir şekilde yönetmenin yanı sıra yeterli düzeyde sosyal ve yönetişim hesap verebilirliği sergileyen “gelecek vaat eden” şirketlere yatırım yapacak olan Çevre, Sosyal ve Yönetişim (ESG) odaklı bir Kripto Fonu teklifini duyurdu.

CrossTower, yeni fonunun bir parçası olabilecek herhangi bir potansiyel şirketi açıklamadı, ancak ticaret platformu, “açgözlülük” ile beslenmeyen şirketleri arayacağını ve bunun yerine “finansın demokratikleşmesine” öncelik vereceğini söyledi.

CrossTower, “uygun yönetim kurulu yapısı” ile dijital varlık şirketlerini arayacağını da sözlerine ekledi. […] kontroller ve dengeler ve geleneksel iş uzmanlığı”, bugün “başı belada olan” kripto şirketlerinin “insan hatasından” kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

İlişkili: Gezegeni kurtarmak, blockchain’in katil uygulaması olabilir

CrossTower’ın ESG Kripto Fonu’nun duyurusu, bazı endüstri liderlerinin geçtiğimiz günlerde Cointelegraph’a 15 Eylül’de gerçekleşen Ethereum Birleşmesinin, özellikle Fidelity Investments gibi şirketler için kurumsal yatırım karar verme sürecinin arkasında “büyük bir faktör” olacağını söylemesiyle geldi. , ESG yetkilerine sahip BlackRock ve Goldman Sachs.

İlginç bir şekilde, yatırım yönetimi firması Morningstar tarafından Haziran ayında yapılan bir araştırma, CNBC tarafından bildirildiği üzere, ESG temalı yatırımlara sahip yatırımcıların %80’inin kripto para birimlerine de sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Buna karşılık, çalışma, ESG dışı yatırımcıların yalnızca %22’sinin kripto para birimlerine sahip olduğunu da buldu.

Yorum yapın