Comic-Con Gurusu, Hikaye Anlatımının Başarılı Nft Projeleri Için Anahtar Bileşen Olduğunu Söylüyor

NFT SteezDeğiştirilemez tokenleri ve Web3 projelerini araştıran yeni haftalık Cointelegraph podcast’i, Comic-Con efsanesi Gareb Shamus ile etkileşim oluşturmak ve toplulukları büyüten ve güçlendiren bir “yapıcı dünya” oluşturmak için hikaye anlatımını nasıl kullandığı hakkında konuştu.

Çizgi romanlarla ilgili bir haber bülteni olarak başlayan şey – Shamus’un tutku projesi – sonunda tüm dünyada Wizard dergisi olarak tanındı. Shamus’a göre Sihirbaz, “bir ses yaratabileceği” ve keşfettiği, onu heyecanlandıran şeyleri arkadaşlarıyla paylaşabileceği bir çıkış noktasıydı.

Shamus, “sevdikleri şey etrafında onları birleştirmek” için topluluklar içinde yaratıcılığı sınırlamamak ve katılım unsurları oluşturmanın önemine değindi. Daha da önemlisi, etkileşim kurmanın, “kültür hayranı olmayı eğlenceli” hale getirecek şekilde dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca insana ulaşmasını nasıl sağladığını açıkladı.

Ona göre çizgi roman ve NFT’ler arasında doğal bir sinerji var.

“Hikâye anlatımını yaygınlaştırmalıyız”

Kumite NFT projesinde hikaye anlatımının oynayacağı rol sorulduğunda Shamus, Web3’ün birden fazla hikayenin birden fazla bakış açısından anlatılabileceği ve ifade edilebileceği daha fazla katılım ve katılıma izin verdiğini açıkladı. Shamus, Kumite NFT’yi kahramanın yolculuğunu sahiplerine ulaştırmak olarak tanımladı ve bu şekilde “herkes yolculuğunda bir kahraman olabilir.”

Sürdürülebilirlikle ilgili olarak Shamus, Kumite’nin ilk günden itibaren bir “oyun mekaniği” geliştirmesinin çok önemli olduğunu söyledi – sahiplerin yalnızca katılmasını değil, aynı zamanda topluluk katılabildiği ve nasıl yapılacağı konusunda söz sahibi olabileceği için hikayenin doğrusal olmadığını fark etmesini sağlayan bir mekanik. hikaye ilerleyecek.

Web3 için gelecekteki trendleri düşünmek

NFT’ler, topluluk ve Web3 için gelecekteki eğilimler hakkında sorulduğunda, Shamus riske girdi ve kesinlikle bir “ahlak kılavuzu” görünümü olması gerektiğini öne sürdü, ancak Web3’ün bu keşfedilmemiş bölgelerini keşfetmenin nihai amacı, insanlara izin vermektir. “yaratıcılıklarını keşfetmek” için.

Shamus, Kumite’nin arkasındaki ekibin projenin tüm kontrolünü ele geçireceğini varsaymanın bir “hata” olacağına inanıyor. Bunun yerine, sahipler kendi karakterlerinin hikayesini yaratabilir ve geliştirebilir, çünkü Shamus’a göre hayranlar takımın yapabileceğinden çok iyi “daha iyi hikayeler yaratabilir”.

Shamus ve Web3, yaratıcılığa sınırlamalar getirmenin “her zaman böyle olduğunu” söyledi ve NFT’ler, özellikle hikaye anlatımı söz konusu olduğunda “küresel yaratıcılığa” dokunma araçlarının kilidini açtı. Sınırsız yaratıcılığın en heyecan verici unsuru, dedi Shamus, “nereye gideceğini bilmiyorsunuz” – ve eğlence de burada yatıyor.

Shamus ile sohbet hakkında daha fazla bilgi için, tam bölümü dinlediğinizden emin olun. NFT Steez yeni Cointelegraph Podcast sayfasında veya Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts veya TuneIn’de.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtması gerekmez. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Yorum yapın