Cointelegraph’ın Kripto Istihbarat Platformu 2 Yaşına Giriyor

Kripto para piyasası katılımcılarının oyun alanını eşitlemek için tasarlanmış bir veri platformu olan Cointelegraph Markets Pro, yaklaşık iki yıldır halka açık durumda.

Geliştirilmesi bir yıl süren platform, kripto pazarlarının ve varlık fiyat hareketlerinin temel itici güçlerinin kapsamlı bir analizinin sonucudur.

Cointelegraph ve 100’den fazla kurumsal müşterinin güvendiği en kapsamlı ve işlem yapılabilir dijital varlık bilgi sağlayıcısı The TIE tarafından ortaklaşa geliştirildi.

VORTECS™ Puanını Test Etme

Platformun kalbinde, 420’den fazla kripto varlığın mevcut piyasa koşullarını tarihsel olarak benzer piyasa manzaralarıyla karşılaştıran VORTECS™ Skoru bulunur.

Tescilli bir algoritma, sonraki günlerde piyasa davranışında tutarlı modeller arayarak bu geçmiş koşulları analiz eder.

Cointelegraph, “Geçmiş performansın gelecekteki sonuçların göstergesi olmadığının hepimiz farkında olsak da Cointelegraph Markets Pro platformu, duygu analizi ve sosyal medya etkinliğini gerçek zamanlı piyasa koşullarıyla birleştirerek çok özel modeller oluşturmamıza olanak tanıyor” diyor. Markets Pro direktörü Russell DeCorte.

Tarih tahminde bulunmaz, ancak derinden bilgilendirici olabilir.

The TIE CEO’su Joshua Frank’e göre, VORTECS™ beta testi etkileyici sonuçlar verdi: “Belirli bir eşiği aşan her skoru test ettik.

“Belirli bir kripto varlığı için VORTECS™ Skoru 75’i geçtiğinde, sonraki 24 saatte ortalama %567,2 ve sonraki yedi günde %473,49’luk bir ortalama fiyat artışı gördük.

Ayrıca, puanlar 80 eşiğini geçtiğinde, varlık kazanımları sonraki 24 saatte %600,01 ve sonraki haftada %473,49 oldu.

“Tabii ki, birçok kripto tüccarı canı pahasına uğraştığı için, bir ayı piyasası sırasında gerçek başarı ölçüsü, bir platformun pazar üzerinde gerçek bir avantaj sağlayıp sağlamadığıdır.”

Breaking NewsQuakes™ manşetleri daha hızlı iletir

Cointelegraph Markets Pro ayrıca, kripto para birimi endüstrisinde en hızlı olduğuna inanılan kapsamlı bir manşet haber toplayıcı olan NewsQuakes™’e de sahiptir.

Cointelegraph Markets Pro, haber döngüsündeki en önemli fiyat etmenlerini belirlemek ve izole etmek için iki yıldır The TIE ile birlikte çalışıyor.

Borsa listeleri ve ortaklıklar, piyasaları en tutarlı şekilde hareket ettirme eğiliminde olan manşetler arasındadır.

Cointelegraph Markets Pro platformu, her dakika analiz edilen binlerce kaynağı incelemek için yapay zekayı (AI) kullanır ve önemli içgörüleri doğrudan Cointelegraph Markets Pro abonelerine, genellikle saniyeler içinde sunar.

Örneğin, bir kripto para varlığı Coinbase’de listelendiğinde, genellikle hızlı ve önemli bir fiyat artışı görür. DeCorte, “Bu duyurular, onları hızla fark eden tüccarlara hızlı getiri sağlayabilir” diyor.

Örneğin, NewsQuake™ sistemi Marinade (MNDE) hakkında, yatırımcılar için %307’lik bir kâr için zirvede 0,07$’dan 0,30$’a bir günlük hareketin erken göstergelerini sağlayan haberler sağladı.

Herkes için pazar zekası

Cointelegraph Markets Pro aboneleri ayrıca yenilikçi topluluk özelliklerine erişim kazanır. Cointelegraph ve The TIE ekipleri tarafından yönetilen üyeler, diğer meraklılarla tartışmaya katılabilir, stratejileri ve fikirleri paylaşabilir ve piyasa uzmanlarının benzersiz araştırmalarına erişebilir.

DeCorte, gerçek zamanlı haberler ve algoritmik modelleme kombinasyonunun kripto piyasalarını her türden yatırımcı için daha erişilebilir hale getirdiğine inanıyor.

“FTX’in çöküşü sırasında bile kripto para birimlerine olan ilgide küresel bir artışa tanık olduk ve ayrıca mevcut finansal piyasaların doğasında var olan bilgi asimetrilerinin ortalama yatırımcıya karşı yığılma eğiliminde olduğunun farkına vardık.

Cointelegraph Markets Pro’nun kripto endüstrisindeki oyun alanını eşitlemeye yardımcı olabileceğini umuyorum.”

Frank şu duyguyu yineledi: “Neredeyse yedi yıl önce The TIE’ı oluşturmak için yola çıktığımızda, tek bir hedefimiz vardı: dünya çapında milyonlarca günlük yatırımcının güvenilir ve şeffaf kripto para birimi verileriyle daha bilinçli kararlar vermesini sağlamak.

Buradaki zorluk, yakaladığımız milyarlarca veri noktasını sentezlemek ve herkes için eyleme dönüştürülebilir ve anlayışlı istihbarat paylaşmaktı.”

Cointelegraph Markets Pro’nun piyasa hareketini nasıl sağladığını görmek için Bu bilgilerin kamuya açık hale gelmesinden önceki veriler, buraya tıklayın.

Cointelegraph bir yatırım danışmanı değil, bir finansal bilgi yayıncısıdır. Kişiselleştirilmiş veya bireyselleştirilmiş yatırım tavsiyesi vermiyoruz. Kripto para birimleri değişken yatırımlardır ve kalıcı ve tam kayıp riski de dahil olmak üzere önemli riskler taşır. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir. Şekiller ve çizelgeler, yazı yazıldığı sırada veya başka bir şekilde belirtildiği şekilde doğrudur. Canlı olarak test edilen stratejiler tavsiye niteliğinde değildir. Mali kararlar vermeden önce mali danışmanınıza danışın.

Alıntılanan tüm ROI’ler 20 Aralık 2022 itibarıyla doğrudur.

Yorum yapın