Coinbase, ‘Yanlışlıkla Gönderilen’ Erc-20 Jetonlarını Kurtarmak Için Bir Araç Başlattı

Büyük kripto para platformu Coinbase, adres alışverişinde bulunmak için “yanlışlıkla desteklenmeyen jetonlar gönderen” kullanıcılar için bir varlık kurtarma aracı sundu.

Coinbase, 15 Aralık’ta yaptığı bir duyuruda, bir Coinbase adresine yaklaşık 4.000 ERC-20 jetonundan herhangi birini gönderen kullanıcıların, “varlığın kaybolduğu işlem için Ethereum TXID’yi ve varlığın sözleşme adresini” sağlayarak daha önce kurtarılamayan fonlarını kurtarabileceklerini söyledi. kayıp varlık.” Borsa, Wrapped Ether (wETH), TrueUSD (TUSD) ve stake edilmiş Ether (STETH) dahil olmak üzere belirli ETC-20 tokenlerinin, 100 $’dan fazla işlemlerde %5’lik bir ücretle kurtarma için uygun olacağını söyledi.

Coinbase, “Kurtarma aracımız, desteklenmeyen varlıkları, özel anahtarları herhangi bir noktada ifşa etmeden, doğrudan gelen adresinizden kişisel saklama cüzdanınıza taşıyabilir” dedi. “Bunu, fonları merkezi borsa altyapımız aracılığıyla işlemeden doğrudan gelen adresinizden göndermek için patent bekleyen teknolojiyi kullanarak yaptık.”

Pek çok kullanıcı, kripto alanının neredeyse başlangıcından beri yanlışlıkla gönderilen paralarla uğraşıyor. Kanada’da 2018’de görülen bir davada, bir mahkeme, şu anda geçersiz olan 530 Copytrack (CPY) jetonu yerine 530 Ether (ETH) alan bir kullanıcının bunları iade etmesi gerektiğine karar verdi. Avustralyalı bir yargıç, Crypto.com’un bir kullanıcıya 100$ geri ödeme yerine yanlışlıkla 10.5 milyon$ gönderdiği bir dava için benzer bir karar verdi.

Diğer büyük borsalar, duruma göre benzer işlemler için kurtarma sunuyor gibi görünüyor. Binance, destek sayfalarında kullanıcılara “yalnızca kendi takdirine bağlı olarak” yardımcı olmayı seçebileceğini ve büyük ölçüde “bir token/coin kurtarma hizmeti sunmadığını” söyledi. Crypto.com, kullanıcılara müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçmeleri talimatını vererek “bazı durumlarda fon alımı mümkün olmayabilir” dedi.

İlişkili: Blockchain meraklısının, wETH’yi sözleşme adresine göndererek 500.000 $ kaybettiği iddia ediliyor

Coinbase’in dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısı var. CEO Brian Armstrong, Aralık ayında borsanın 2022 ticaret gelirinin 2021’in “kabaca yarısı” olacağını bildirdi. Platform ayrıca kolluk kuvvetlerinin cezai soruşturmalarla ilgili bilgi taleplerini artırdığını bildirdi.

Yorum yapın