Coinbase Wallet, “Düşük Kullanım” Nedeniyle Bch, Etc, Xlm Ve Xrp’yi Desteklemeyi Bırakacak

Coinbase Wallet, 5 Aralık itibarıyla artık dört ana tokeni desteklemeyecek.

Coinbase, yardım sayfalarında 29 Kasım’da yaptığı bir bildirimde, cüzdanın artık Bitcoin Cash (BCH), XRP (XRP), Ethereum Classic (ETC) ve Stellar Lumen (XLM) ile bunların ilişkili ağlarını desteklemeyeceğini söyledi. Kripto firması kararında dört jetonun “düşük kullanımını” gösterdi.

Duyuru, “Bu, varlıklarınızın kaybolacağı anlamına gelmez” dedi. “Tuttuğunuz desteklenmeyen herhangi bir varlık, adres(ler)inize bağlı olmaya devam edecek ve Coinbase Cüzdan kurtarma ifadeniz üzerinden erişilebilecek.”

Kaynak: Coinbase

Duyuru özellikle Coinbase’in uygulaması Coinbase Wallet’a atıfta bulunuyor ve borsanın kendisi tokenları listeden çıkarıyor. Firma daha önce, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı yasal işlem başlatmasına yanıt olarak Ocak 2021’de XRP ticaretini askıya almıştı. Cüzdan uygulamasının BCH, XLM ve ETC desteğini kaldırmasına neyin yol açtığı belli değil.

İlgili: Crypto Twitter, Binance CEO’sunun Coinbase’in Bitcoin varlıkları hakkında silinen tweet’ine tepki gösterdi

Coinbase, ABD Hazine Bakanlığı’na Yabancı Varlık Kontrol Ofisi’nin kripto mikseri Tornado Cash’e yönelik yaptırımları nedeniyle dava açan bir grup yatırımcıyı destekledi. Firma Kasım ayında, işlem gelirinin 2022’nin ikinci çeyreğindeki kabaca 655 milyon dolardan üçüncü çeyrekte 366 milyon dolara %44 düştüğünü bildirdi.

Yorum yapın