Çin’in Kilitlenme Protestosu Nft’leri Ortaya Çıkıyor, Candy Digital Personeli Işten Çıkarıyor Ve Daha Fazlası

Çin’in COVID-19 protestoları NFT’ler olarak pekiştirildi

Çin’in zorlu sıfır toleranslı COVID-19 politikasına karşı Çin’de devam eden protestoları tasvir eden değiştirilemez tokenler (NFT’ler), NFT pazar yeri OpenSea’de yolunu buldu.

Kasım ayında en az iki koleksiyon oluşturuldu, ilki protestocuların resimlerini, tabelaları, duvar yazılarını ve hatta devam eden protestolarla ilgili sosyal medya ekran görüntülerini betimleyen 135 NFT içeren “Silent Speech” adlı Polygon (MATIC) tabanlı bir koleksiyon. 0,01 Ether’den (ETH) veya 11,50 doların biraz altında.

“Beihang Üniversitesi” (çevrildi) başlıklı Sessiz Konuşma NFT’si, cerrahi maskeler içindeki çok sayıda tealight mum görüntüsünü gösteriyor. Mumlar sıklıkla kullanılan bir anma sembolüdür.

Taban fiyatı 10 ETH veya yaklaşık 11.800 $ olan 36 Ethereum tabanlı NFT’den oluşan “Boş Kağıt Hareketi” adlı başka bir koleksiyon, protestoların görüntüleri boyanmış gibi göründüğü için daha sanatsal bir yaklaşım sunuyor.

Çin’in en büyük şehirlerinden biri olan Guangzhou sakinlerinin 14 Kasım’da polis barikatlarını yıkmasıyla başlayan ve 14 Kasım’dan bu yana Çin genelinde alevlenen nadir ve yaygın protestolarda boş bir kağıt tutmak, konuşmanın bastırılmasını temsil eden bir sembol olarak ortaya çıktı. COVID-19 ile ilgili önlemlere yanıt.

Protestolar, 24 Kasım’da kuzeydoğudaki Urumçi şehrinde yüksek bir binada çıkan yangında 10 kişinin hayatını kaybetmesiyle yoğunlaştı.

Bazı Çinli internet kullanıcıları, yetkililerin kapıları kablolama veya kaynakla kapatması gibi aşırı tecrit önlemleri nedeniyle sakinlerin kaçamadıklarına inanıyor.

Candy Digital 100 çalışanını işten çıkarıyor

NFT şirketi Candy Digital’in, çalkantılı kripto piyasası koşulları ve bu yıl NFT işlem hacimlerinde büyük bir düşüş olması nedeniyle iş gücünün önemli bir bölümünü işten çıkardığı bildirildi.

Spor endüstrisi satış noktası Sportico’nun 28 Kasım tarihli bir raporuna göre, şirketin yaklaşık 100 çalışanının üçte birinden fazlası işten çıkarıldı.

İşten çıkarmaların nedeni ve Candy Digital işten çıkarmaları kamuya açık bir şekilde ele almadığı için belirli departmanların etkilenip etkilenmediği açık değil. Candy Digital’in eski topluluk içerik yöneticisi Matthew Muntner, 28 Kasım’da Twitter’da yaptığı bir gönderide, personel kesintilerinin bir parçası olduğunu açıkça doğruladı:

Cointelegraph, yorum için Candy Digital ile iletişime geçti ancak hemen bir yanıt alamadı.

Candy Digital, spor e-ticaret mağazası Fanatics, kripto dostu girişimci Gary Vaynerchuk ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz tarafından desteklenen Haziran 2021’de piyasaya sürüldü.

Şirket, Major League Baseball, NASCAR’ın işbirlikçi Race Team Alliance ve birkaç üniversite sporcusu dahil olmak üzere spor ligleriyle kısa sürede ortaklıklar kurdu. 100 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından Ekim 2021’de 1,5 milyar dolar değerindeydi.

Candy Digital’in işten çıkarmaları, NFT protokolü Metaplex’in ekibinin “birkaç üyesinin” 17 Kasım’da işten çıkarılması, Meta’nın 9 Kasım’da 11.000 çalışanının işten çıkarılması ve Flow blockchain geliştiricisi Dapper Labs’ın 2 Kasım’da yaklaşık 130 çalışanının işten çıkarılması gibi teknoloji şirketlerindeki diğerlerini takip ediyor .

Bored & Hungry restoranı, Filipin blockchain haftasında pop-up’ı çalıştırıyor

Long Beach merkezli NFT temalı burger restoranı Bored & Hungry, yerel saatle 28 Kasım’da başlayan Filipinler Blockchain Haftası’nda bir pop-up mağaza kurdu.

Restoran, Güneydoğu Asya’da ilk kez faaliyet gösteriyor, marka aynı zamanda işletilen Kasım ayı başlarında NFT.London’da açılır bir patates kızartması standı.

Restoran ilk olarak Nisan ayında açıldı ve sahibinin sahibi olduğu Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht club NFT’lerinin fikri mülkiyetini kullanarak temalı ve ödeme olarak ETH ve ApeCoin (APE) kabul etti.

Mağaza, Haziran ayında açılmasından yaklaşık iki ay sonra, muhtemelen kripto fiyatlarındaki düşüş nedeniyle, açıklanamaz bir şekilde kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi bıraktı.

Ripple’ın XRP Ledger’ı NFT satışında yeni rekor kırdı

Ripple’ın XRP Ledger blok zinciri, 25 Kasım’da satış sırasında yaklaşık 44.000 $ olan 108.900 XRP’ye (XRP) satılan popüler Ethereum-yerli CryptoPunk NFT’lerin bir klonu olan XPUNK NFT ile yeni bir NFT satışı rekoru kaydetti.

Satış, Discord sesli sohbetinde 20’den fazla kişinin katıldığı açık artırmanın sonucuydu. binaen XPUNKS resmi Twitter hesabına. Alıcıyı açıklamayı reddetti, ancak “topluluk onun kim olduğunu biliyor” dedi.

İlişkili: Metaverse, pasif gelir elde etmek için yeni bir sınırdır

XRP Ledger, ilk olarak 25 Mayıs 2021’de önerilen XLS-20 standardının tanıtımıyla 31 Ekim’de NFT’leri tanıttı, NFT’ler içerik oluşturucular için “otomatik telif haklarına” sahiptir.

Daha Güzel Haberler

ApeCoin sahiplerinden oluşan topluluk liderliğindeki merkezi olmayan otonom kuruluş (DAO), 24 Kasım’da yalnızca Yuga Labs destekli koleksiyonları içeren kendi NFT pazarını başlattı.

Suudi Arabistan futbol takımının 22 Kasım’da FIFA Dünya Kupası’nda Arjantin’e karşı kazandığı sürpriz galibiyetin ardından, takımla ilgisi olmayan Suudi Arabistan temalı bir NFT koleksiyonunun taban fiyatı %52,6 arttı ve bazıları jetonları para olarak görüyor gibi göründü. futbol takımlarının başarısı üzerine bahis oynamanın dolaylı yolu.

Yorum yapın