Chainlink, Oracle Hizmetlerinin Güvenliğini Artırmak Için Staking’i Başlattı

Blockchain kehanet ağı Chainlink, platformun kehanet hizmetlerinin ekonomik güvenliğini artırmaya yardımcı olmak için staking özelliğini başlattı.

Cointelegraph’a gönderilen bir duyuruda Chainlink, yeni staking özelliğinin güvenlik ve sürdürülebilir büyümeye odaklanan “Chainlink Economics 2.0” çabalarının ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Daha önce, Chainlink (LINK) token ödüllerini almak isteyen Chainlink kullanıcılarının kendi düğümlerini başlatmaları gerekiyordu. Yeni başlatılan staking mekanizması ile Chainlink token sahipleri, oracle platformunun güvenliğini artırmaya yardımcı olurken kazanmanın ek bir yolunu buluyor.

Chainlink Staking, başlangıçta Ethereum ana ağında ETH/USD veri akışını güvence altına almayı amaçlayan bir staking havuzu da dahil olmak üzere bir v0.1 beta olarak piyasaya sürüldü. Bu, bahisçilerin merkezi olmayan bir uyarı sistemine katılarak akışın performansını desteklemek için ödüller kazanmasına olanak tanır. Veri akışı performans gereksinimlerini karşılamadığında sistem ağı işaretler.

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, bu lansmanın Chainlink Economics 2.0’ın temeli olduğunu ve sonunda gelişeceğini söyledi. “Ağ genişlemeye devam ettikçe, Chainlink Staking gelişmeye ve ekosistemimiz genelinde ve Web3 genelinde gelişmiş güvenlik sağlamaya devam edecek” dedi.

İlişkili: Chainlink Labs, güç durumdaki borsalar için rezerv kanıtı hizmeti sunuyor

Chainlink ekibine göre, platform çeşitli blok zincirleri boyunca sürekli olarak yeni oracle hizmetleri yayınladığından, ağın güvenliği, Chainlink tarafından desteklenen uygulamalar içinde güvence altına alınan artan değerle eşleşmelidir. Nazarov’un açıklaması şöyle:

“Chainlink ağı, DeFi’nin önemli ve büyüyen bir bölümünü ve diğer birçok yeni akıllı sözleşme dikeyini desteklemek için başarılı bir şekilde ölçeklendi ve bu yıl 6,6 trilyon dolardan fazla işlem değeri sağladı.”

29 Kasım’da LINK belirteci, staking özelliğinin lansmanı öncesinde ralli yaptı ve bu, tacirlerin staking lansmanının LINK tokenlerine ve platformun kehanet hizmetlerine olan talebi artıracağını tahmin ettiğini gösteriyor.

Yorum yapın