Chainlink, Aralık Ayındaki Link Staking Lansmanından Önce %25 Ralli Hedefliyor

Chainlink (LINK), birkaç temel ve teknik faktöre dayalı olarak staking protokolünün lansmanına giden günlerde %25’lik bir fiyat rallisi için hazır görünüyor.

Chainlink’in fiyatı staking lansmanı öncesinde yükseldi

6 Aralık’ta beta modunda v0.1 olarak yayınlanacak olan staking özelliği, LINK sahiplerinin ödül kazanma fırsatlarını artırmaya odaklanan “Chainlink Economics 2.0″ın bir parçası olarak geliyor. Chainlink’in kehanet hizmetlerinin kripto ekonomik güvenliği”.

Daha önce, Chainlink kullanıcılarının LINK jetonlarında ödül almak için kendi düğümlerini başlatması gerekiyordu. Staking özelliği, teorik olarak token talebini artırabilecek LINK ödülleri kazanmaları için etkili bir şekilde yeni yollar açar.

Ek olarak, bir oracle hizmet sağlayıcısı olarak LINK’in ana platformu Chainlink’e olan talep de artmalıdır.

Blockchain odaklı medya şirketi Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, bunun son FTX çöküşünün ardından olabileceğine inanıyor.

Analist, trader’ların FTX fiyaskosundan sonra borsaların rezervleri hakkında nasıl daha fazla netlik aradıklarını vurguladı, bu da Chainlink gibi kehanet hizmetlerine olan talebi artırabilir ve karşılığında LINK’in fiyatını yükseltebilir.

Chainlink Labs, Kasım 2020’de borsalara rezerv kanıtı denetim hizmetlerini başlattı.

Spekülasyonlar, son günlerde LINK’in fiyat artışına yardımcı oldu. Özellikle, Chainlink’in fiyatı, yerel olarak yaklaşık 5,50 $’a düştükten sekiz gün sonra %35,50 arttı ve 29 Kasım’da iki haftanın en yüksek seviyesi olan 7,50 $’a kadar işlem gördü.

Fiyat tekniklerinin öne sürdüğüne göre, LINK/USD paritesi yakın vadede daha da yukarı yönlü görünüyor.

Başarısız bir LINK fiyat dökümü

LINK, FTX liderliğindeki piyasa satışlarının ardından kaybettikten üç hafta sonra, 29 Kasım’da birkaç haftalık yükselen destek trend çizgisini geri aldı.

Bunu yaparken, Chainlink belirteci, hakim olan yükselen üçgen döküm kurulumunu 4 dolara doğru geçersiz kıldı.

Şimdi, aşağıda gösterildiği gibi, Aralık ayının ikinci haftasında mevcut fiyat seviyelerinden %25 artışla 9.40 $ yakınlarındaki üst trend çizgisine doğru bir ralli izleyerek model aralığı içinde işlem görüyor.

LINK/USD üç günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Pazar analisti ve Eight Global’in kurucusu Michaël van de Poppe de LINK’in 9 doları görmesini veya üzerine çıkmasını bekliyor.

Ayrıca, 9,40 $ direncinin üzerinde bir yükseliş devam hareketi, LINK’in gözünü yükselen üçgen kırılma hedefi olan 16 $’a getirebilir.

İlgili: Binance, Merkle Tree tabanlı rezervlerin resmi kanıtını yayınladı

Tersine, üçgenin alt trend çizgisinin altına tekrar kaymak, arıza kurulumunu mevcut fiyatlardan yaklaşık %45 düşüşle tekrar 4 dolara getirme riski taşıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorum yapın