Celsius’un Madencilik Kolu, 1.3 Milyon Dolarlık Ekipman Satışını Duyurdu

Kripto borç veren Celsius Network’ün madencilik kolu, iflas davasının bir parçası olarak 1,3 milyon dolar değerinde madencilik ekipmanının satışı için bir bildirim yayınladı.

Celsius, 11 Ocak’ta New York Güney Bölgesi’ndeki Birleşik Devletler İflas Mahkemesi’ne yaptığı bir başvuruda, yatırım şirketi Touzi Capital’e 2.687 MicroBT M30S ASIC teçhizatı satacağını açıkladı. Gayrimenkul ve blok zincirine yatırım yapan Touzi, Teksas’taki bir tesiste bulunan madenciler için Celsius Mining’e 1,3 milyon dolardan fazla ödeyecek.

Celsius’a göre Touzi, “birkaç komisyoncu ve piyasa katılımcısı” ile yapılan görüşmelerin ardından madenciler için en iyi teklifi yaptı. Borç veren şirket, Ocak ayında Core Scientific’in, şirketin ev sahipliği yaptığı 37.000’den fazla Celsius’a ait madencilik teçhizatını kapattığını duyurdu.

Şimdi oyunuzu verin!

Celsius, Temmuz 2022’de Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu ve platformda kilitli olduğu bildirilen 4,7 milyar dolarlık kullanıcı mevduatı bıraktı. Aralık ayındaki bir mahkeme kararında, bir federal yargıç Celsius’un 15 Şubat’a kadar bir yeniden yapılandırma planı sunması gerektiğini söyledi.

İlişkili: Evde Bitcoin madenciliği – Başlama zamanı geldi mi? Pazar Sohbetleri

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nden alınan verilere göre, Aralık 2021 itibarıyla %37’den fazla olan Bitcoin (BTC) hash oranında ABD dünya lideridir. Bununla birlikte, 2022’deki kripto piyasası çöküşü, tesislerin operasyonları kısmasını gerektiren aşırı hava olayları gibi, madenciliğin karlılığını da etkiledi.

Yorum yapın