Celsius, Varlıkları Için 30 Potansiyel Teklif Sahibi Topladı, Geri Çekilme Hareketi Onaylandı

İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Celsius Network, perakende platformu ve madencilik işi de dahil olmak üzere çeşitli varlıkları üzerinden 30 potansiyel teklif sahibinin ilgisini çekti.

20 Aralık’ta sunulan bir şirket sunumuna göre, Eylül ayından bu yana 125’ten fazla tarafla temasa geçildi ve 30 potansiyel teklif sahibi, genellikle müzakereler sırasında gerekli olan, bir şirket veya ihale koşulları hakkındaki hassas bilgileri korumak için kullanılan yasal bir sözleşme olan gizlilik anlaşmalarını yürüttü. .

Celsius, şu ana kadar, diğer yapıların yanı sıra, varlıklarını elde etmek için çeşitli potansiyel işlem ve iş yapıları öneren birden fazla teklif aldığını söyledi – örneğin, Celsius müşterilerini devralanın platformuna ve varlıklarının bir kesimine taşımak gibi.

Borç verme platformu ayrıca bir dizi tek varlık teklifi aldığını da açıkladı.

Celsius tarafından sunulan daha önceki belgelere göre, son teklif verme tarihi 12 Aralık’a ulaşmışken, Celsius’un çeşitli varlıkları için açık artırma, 15 Aralık olan orijinal tarihten geri çekildikten sonra şimdi 10 Ocak 2023’e ayarlandı.

15 Aralık’ta Celsius mahkeme dosyalarına göre ihale prosedürleri için tadil edilen tarihler. Kaynak: Stretto

En son sunum, 25 Kasım itibarıyla şirketin yaklaşık 2,6 milyar dolar değerinde madeni paraya sahip olduğunu, ancak bu, madeni para dışı varlıklarının değeriyle birleştirildikten sonra, tüm borçlarını ödeyememekte hala 1,2 milyar dolar eksik olduğunu belirtiyor.

Bununla birlikte, devam eden madencilik operasyonları başarılı oldu ve Celsius, daha fazla madencilik teçhizatı kurmaya devam ettikçe bu yıl her ay pozitif işletme nakit akışı oluşturduğunu iddia ediyor.

İlişkili: BlockFi, dondurulmuş kriptoyu cüzdan kullanıcılarına iade etmek için harekete geçti

İlgili bir haberde, 20 Aralık’ta iflas yargıcı Martin Glenn, daha önce Celsius’un 1 Eylül’de sunduğu bir önergeyi kabul ederek, müşterilerinin küçük bir kısmı için para çekme işlemlerini yeniden başlatmalarına izin verdi.

Geri çekilmeye uygun varlıklar, yalnızca Saklama Programında tutulan ve tutarları 7.575 $’dan az olan ve 13 Temmuz’da iflas başvurusunda bulunmasından sonraki 90 gün içinde Kazan veya Ödünç Al Programlarından Saklama programına aktarılan varlıklardır.

Emir aynı zamanda, Celsius, Ad Hoc Grup ve Celsius Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi arasındaki toplantıların ardından belirlenecek olan bu tanıma dahil olan varlıklarla “uygun olmayan Stopaj Varlıkları” için de geçerlidir.

Yorum yapın