Caroline Ellison Tarafından Işe Alınan Eski Üst Düzey Sec Kripto Düzenleyicisi

Bloomberg’in 10 Aralık tarihli bir raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) eski bir üst düzey kripto düzenleyici, devam eden bir federal soruşturmada eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison’ı temsil edecek.

Caroline, Stephanie Avakian ve WilmerHale’den bir avukat ekibi tarafından temsil edilecek. Avakain şu anda hukuk firmasında Menkul Kıymetler ve Finansal Hizmetler departmanının başkanıdır. İcra Birimi’nde direktör olduğu ve Robinhood ve Ripple Lab aleyhine davalar açarak kripto para birimi gözetimini genişletmekten sorumlu olduğu SEC’de.

Hukuk firmasının web sitesine göre, “Bayan Avakian, Bölümün yaklaşık 1.400 profesyonelini ve personelini denetledi. Bölümü yönettiği dört yıl boyunca, SEC 3.000’den fazla icra davası açtı, 17 milyar dolardan fazla ceza ve tasfiye kararı aldı ve emir aldı ve zarar gören yatırımcılara yaklaşık 3,6 milyar dolar iade etti.”

Hukuk firmasının web sitesindeki profilinde ayrıca “Bayan Avakian’ın yönlendirmesi altında içeriden bilgi ticareti, mali dolandırıcılık ve ifşa ihlalleri, denetçi ve muhasebe sorunları, piyasa yapısı, varlık yönetimi ve Yurtdışı Yolsuzluk Uygulamaları Yasası dahil olmak üzere çok çeşitli sorunlarla ilgili olduğu belirtildi. Ayrıca, ilk madeni para teklifleri, dijital varlıklar ve siber güvenlik gibi günümüz piyasalarının ön saflarında yer alan yeni sorunlarla yüzleşmede İcra Birimi’ne liderlik etti.”

İlgili: FTX, ABD tarihindeki “en hızlı” kurumsal başarısızlıktı – Mütevelli heyeti soruşturma çağrısında bulundu

Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, FTX Group ve yöneticileri aleyhine bir dizi soruşturma ve en az yedi toplu dava açıldı. ABD’nin New York’un Manhattan bölgesindeki savcılığı ve California’nın Mali Koruma ve İnovasyon Departmanı ile savcılar, iflas eden kripto para borsasını ve yan kuruluşlarını soruşturuyor.

Federal savcılar, Terra ekosisteminin çöküşünün arkasında FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in olup olmadığını da araştırmaya başladı. FTX’in kendi çöküşüne ilişkin daha geniş bir soruşturmanın parçası olarak savcılar, Bankman-Fried’in imparatorluğunun kasıtlı olarak Terra’nın algoritmik stablecoin’i TerraUSD Classic’te (USTC) bir “satış” emri seline neden olup olmadığını araştırıyorlar. The New York Times’ın bir haberine göre, USTC satış emirlerinin çoğu Alameda Research’ten geldi.

Yorum yapın