Cardano’dan Muesliswap, Övgü Ve Eleştiri Çeken ‘Organik Apr’yi Tanıttı

Cardano’nun merkezi olmayan borsası, likidite çekmek için yeni bir özellik duyurdu.

Ekipten bir Twitter başlığına göre, “organik APR” olarak adlandırılan özellik, havuza daha fazla likidite konulduğu için token emisyonlarını artırıyor. 8 Aralık’ta tek havuzda tanıtılacak ve daha sonra diğer havuzlarda sunulabilecek. Yeni özellik, bazı Cardano kullanıcılarından övgü topladı, ancak diğerleri bundan memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Ekip, organik APR’nin gerekli olduğunu, çünkü bu olmadan kullanıcıların değişim için propaganda yapmaya teşvik edilmeyeceğini savundu. MuesliSwap ekibi şunları açıkladı:

“Kullanıcılar [of an exchange without organic APR] ödül kazanmak için likidite sağlamak istiyorum. Ancak daha fazla likidite sağlayıcı, emisyonun daha küçük bir kısmını kazanmak anlamına gelir. Sonuç olarak, kelimeyi yaymak ve daha fazla kullanıcı almak için hiçbir teşvik yoktur. Sadece erken benimseyenler için APR’yi azaltacaklar.

Bazı Cardano kullanıcıları yeni özelliği övdü. Örneğin, bir kullanıcı bunu “harika bir yenilik” olarak, bir diğeri ise “ustaca” olarak nitelendirdi.

Ancak diğerleri, sürdürülemez getiriler sağladığını ve enflasyona neden olacağını iddia ederek yeni özelliği eleştirdiler.

Bir eleştirmen, ekibin açıklamasının belirsiz olduğunu tweetledi ve “Kaç token kaldığını ve bunun ne kadar süreceğini şeffaf hale getirecek misiniz?” Ve başka bir kullanıcı memnuniyetsizliğini açıkça dile getirdi: “Enflasyonist emisyonlar yoluyla sahte değer basmak, defi’de yanlış olan her şeydir. İleriye giden yol bu değil.”

Ekip, başlığında kendisini enflasyonist para basma suçlamalarına karşı savundu. Bir üst sınıra ulaşıldığında token emisyonlarının duracağını belirterek şunları söyledi:

“Daha fazla katılım = daha hızlı boşaltma. Ancak emisyon sınırlıdır. Maksimum emisyon asla aşılmayacak ve verim tarımı için minimum (!) bir süre verebilir.”

Ekip ayrıca, işlem hacmi o zamana kadar artacağından ve daha fazla işlem ücreti getireceğinden, sınıra ulaşıldığında APR’nin önemli ölçüde düşmeyeceğini iddia etti.

İlgili: Yeni Cardano algoritmik stablecoin topluluk için eski korkuları çağrıştırıyor

Cardano geliştiricileri, son birkaç aydır yeni kullanıcıları çekmek için yükseltmeler yapmaya çalışıyor. Eylül ayında ağ, işlem hızlarını ve kararlılığı artırmak için bir hard fork uygulamaya koydu. Ve 21 Kasım’da geliştirici Djed, 2023’ün başlarında Cardano’da algoritmik bir stablecoin yayınlayacağını duyurdu. Stablecoin ABD dolarına sabitlenecek ve ağın yerel token’ı ADA tarafından desteklenecek.

Yorum yapın