Bu Ne Anlama Geliyor? – apk haber

Çarşamba günü Twitter, uygulama programlama arayüzünü (API) bir ödeme duvarının arkasına koyma kararından geri adım attı ve acil durum ve ulaşım hizmeti sağlayıcılarının API’lerine ücretsiz olarak erişmesine izin verecek.

Şubat ayında Twitter, API’sine ücretsiz erişim sunmayı bıraktığını ve bunun yerine dünya çapındaki geliştiriciler için ücretli bir sürüm başlattığını duyurdu.

Tartışmalı kararın ardından, birkaç acil durum ve ulaşım hesabı, platforma uyarı gönderirken sorunlarla karşılaştı.

ABD Büyükşehir Ulaşım Otoritesi (MTA) ve Bay Area Rapid Transit (BART) de API erişiminde kesintiler yaşadı.

Şimdi, Elon Musk tarafından işletilen platform, bazı kullanıcılar için kararını tersine çevirdi.

“Twitter API için en önemli kullanım durumlarından biri her zaman kamu hizmeti olmuştur. Hava durumu uyarılarını, ulaşım güncellemelerini ve acil durum bildirimlerini tweetleyen doğrulanmış hükümet veya kamuya ait hizmetler, API’yi bu kritik amaçlar için ücretsiz olarak kullanabilir” dedi.

Platformun “doğrulandı” ile ne anlama geldiği hala net değil.

MTA yanıt verdi: “Twitter’ın mesajı almasına sevindim. API erişimini MTA ve diğer kamu sektörü kurumları için ücretsiz hale getirmeyi taahhüt ettikleri için mutluyuz. Bu geri dönüşün ışığında, ileriye dönük hizmet uyarıları için seçeneklerimizi değerlendiriyoruz”.

NWS, Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Servisi ve ABD Orman Servisi dahil olmak üzere etkilenen diğer hizmetler, kullanıcıları gerçek zamanlı uyarılar almanın başka yollarına yönlendirdi.

Twitter’ın API’sinin ücretsiz sürümüyle, kullanıcılar ayda yalnızca 1.500 otomatik tweet gönderebilir.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın