Bu Basit Bitcoin Opsiyon Stratejisi, Tacirlerin Sınırlı Aşağı Yönlü Riskle Uzun Vadeli Işlem Yapmalarını Sağlar.

Bitcoin (BTC) boğaları, 21 Kasım’da 15.500 dolara düşüşün döngünün dibini işaretleyeceğinden umutluydu, ancak BTC son 18 gündür günlük 17.600 doların üzerinde bir kapanış üretemedi.

Tüccarlar mevcut fiyat hareketinden açıkça rahatsızlar ve BlockFi’nin 28 Kasım’da sona erdiğinin onaylanması, herhangi bir potansiyel Bitcoin fiyatı iyileşmesi için yardımcı olmadı. Kripto para ödünç verme platformu, para çekme işlemlerini durdurduktan birkaç hafta sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Ripple APAC politika lideri Rahul Advani, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, FTX’in iflasının kripto düzenlemeleri üzerinde daha fazla incelemeye yol açmasını beklediğini ve birkaç küresel düzenleyicinin daha katı kripto düzenlemeleri geliştirme taahhüdünde bulunduğunu söyledi.

Ne yazık ki, yatırımcı duyarlılığının ne zaman düzeleceğini ve yeni bir boğa koşusunu tetikleyeceğini bilmenin bir yolu yok. Buna rağmen, BTC’nin 30 Aralık’a kadar 20.000$’a ulaşacağına inanan tacirler için, sınırlı riskle iyi bir getiri sağlayabilecek bir opsiyon stratejisi var.

Profesyonel tüccarlar yükseliş eğilimi gösteren Iron Condor stratejisini nasıl kullanıyor?

Bitcoin vadeli işlemleri boğa piyasalarında karşılığını verir, ancak sorun, BTC fiyatı düştüğünde tasfiyelerle uğraşmaktır. Profesyonel tüccarların kazançlarını en üst düzeye çıkarmak ve kayıplarını sınırlamak için opsiyon stratejilerini kullanmalarının nedeni budur.

Boğa çarpık Iron Condor stratejisi, vade fiyatı 18.000 $’ın altındaysa kayıpları sınırlandırırken, 2022’nin sonuna kadar kârı 21.000$’a yakın maksimize edebilir. Bu model için fiyatlandırma gerçekleştiğinde Bitcoin’in 16.168 dolardan işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bitcoin seçenekleri Iron Condor çarpık strateji getirileri. Kaynak: Deribit Pozisyon Oluşturucu

Alım opsiyonu, sahibine gelecekte sabit bir fiyattan bir varlığı alma hakkı verir. Bu ayrıcalık için alıcı, prim olarak bilinen peşin bir ücret öder.

Bu arada, satma opsiyonu sahibine gelecekte bir varlığı sabit bir fiyattan satma imkanı verir ki bu aşağı yönlü bir koruma stratejisidir. Öte yandan, bu enstrümanı satmak (koymak) fiyatın yukarı yönlü olmasını sağlar.

Iron Condor, alım ve satım opsiyonlarını aynı vade fiyatı ve tarihinde satmayı içerir. Yukarıdaki örnek, 30 Aralık sözleşmeleri kullanılarak oluşturulmuştur, ancak diğer zaman dilimleri için uyarlanabilir.

Yukarıda gösterildiği gibi, hedef kâr alanı 18.350 ila 24.000 ABD Dolarıdır. İşlemi başlatmak için, yatırımcının 20.000$’lık alım opsiyonu için 2 sözleşme ve 20.000$’lık satım opsiyonu için iki sözleşmeyi açığa satması (satması) gerekir. Ardından, alıcı aynı vade ayını kullanarak 22.000 $’lık opsiyonlar için prosedürü tekrarlamalıdır.

Olası bir olumsuzluktan korunmak için 18.000$’lık satım opsiyonunun 5.8 kontratını satın almak da gereklidir. Son olarak, seviyenin üzerindeki kayıpları sınırlamak için 24.000 $’lık alım opsiyonunun 5,3 kontratını satın almak gerekiyor.

İlişkili: Kraken, ABD yaptırımlarını ihlal ettiği için ABD Hazine Bakanlığı OFAC ile anlaştı

Bu strateji, Bitcoin 30 Aralık’ta 18.350 ila 24.000 ABD Doları arasında işlem görürse net bir kazanç sağlar. Net kâr, 20.000 ABD Doları ile 22.000 ABD Doları arasında 0,485 BTC’de (mevcut fiyatlarla 7.860 ABD Doları) zirve yapar, ancak Bitcoin ticareti yaparsa 0,10 BTC’nin (mevcut fiyatlarla 1.620 ABD Doları) üzerinde kalır. 18.350 dolar ve 23.600 dolar aralığında.

Bu Iron Condor stratejisini açmak için gereken yatırım, Bitcoin 30 Aralık’ta 18.000 $’ın altında işlem görürse oluşacak maksimum kayıptır – 0,103 BTC veya 1.670 $. potansiyel kayba karşı.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorum yapın