Btc Günlük Düşük Seviyelerden %4 Yükselirken, Bitcoin Fiyat Hedefleri 19.000 $’A Kadar Uzanıyor

Bitcoin (BTC), 9 Aralık’ta 17.000 $’lık likidite ele geçirmesinin ardından, tacirler daha fazla yukarıyı hedeflerken yüksek kaldı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin yeni aylık yüksek seviyesini deniyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, Bitstamp’ta 17.300 dolara ulaştıktan sonra BTC/USD dalgalanmasının bir kez daha soğuduğunu gösterdi.

Parite likidite alarak başlamıştı 8 Aralık Wall Street açılışında, bu kartopu, 5 Aralık’tan itibaren bir ayın en yüksek seviyelerine meydan okuduğunu görecek.

Halihazırda yukarı devam üzerine bahis oynayanlar için, kazançlara katkıda bulunmak için kıyı hala açık olduğundan, hareket pek sürpriz olmadı.

Popüler tüccar Credible Crypto, “18-19.000 $ BTC’ye geçiş devam ediyor” diye özetledi.

7 Aralık’tan önceki bir tweet açıkladı geçersiz kılma 16.000 $ destek olarak belirlendi.

Ekteki yorumların bir bölümünde “Düşükler temizlendi ve sanki Binance maymunları 16.000’in ortalarını desteklemek için ortaya çıkıyor” ifadesini kullandı:

“Belki bir kez daha 16.4-16.5k’ya itin ve ardından bir geri dönüş ve 18-19k hedeflerine devam etmeyi bekleyin.”

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Güvenilir Kripto/ Twitter

Tüccar arkadaşı Cheds, bu arada, gözlü BTC/USD paritesinin üst Bollinger Bandını 4 saatlik zaman dilimlerinde etiketlemesiyle volatilitenin potansiyel olarak devam etmesi.

Yazma sırasında, 4 saatlik mumlar üst bandın yakınında kaldı ve her ikisi de artan volatiliteye klasik bir başlangıç ​​olarak hala genişliyor.

Bollinger bantları ile BTC/USD 4 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Eight ticaret firmasının kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, “17 bin doların üzerinde kaldığımız sürece Bitcoin’in devam etmesini bekliyoruz” dedi. katmagecelik hareketi Kasım ayının sonundaki kırılmaya benzetiyor.

Tasfiyeler BTC fiyat artışını körüklüyor

Gecelik BTC fiyat hareketinin daha fazla analizi, kısa pozisyonların tasfiyesinin arttığını vurguladı.

İlgili: Ana trend çizgisi kaybına rağmen Bitcoin 2022 ayı piyasası ‘olağan’ – Analist

Coinglass’tan alınan verilere göre, piyasa katılımcılarının daha fazla düşüşe gireceğini varsaydıkları boyutun bir işareti olarak, BTC’deki kısa tasfiyeler 8 Aralık’ta tek bir saatte 7 milyon doları buldu. Altcoin kısa tasfiyeleri çeteleye 11 milyon dolar daha ekledi.

Analitik kaynağı On-Chain College, “Tasfiyeler, Kasım başındaki çöküşten bu yana nispeten küçüktü, ancak kısa tasfiyeler bu son hamleyi hızlandırmaya yardımcı oldu” onaylanmış.

BTC tasfiye tablosu. Kaynak: Madeni para camı

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın