BSNL 4G, 5-7 Ay İçinde 5G’ye Yükseltilecek; 1.35 Lakh Towers’a Yayılacak: Vaishnaw – apk haber

Union telekom ve demiryolu bakanı Ashwini Vaishnaw Perşembe günü yaptığı açıklamada, devlete ait BSNL’nin 4G teknolojisinin 5-7 ay içinde 5G’ye yükseltileceğini ve şirketin ülkede sahip olduğu 1.35 lakh telekom kulesinde kullanıma sunulacağını söyledi.

Bir CII etkinliğinde konuşan bakan, hükümetin yerli yeniliği teşvik etmek için telekom teknolojisi geliştirme fonunu yılda 500 Rs’den 4.000 crore’a çıkarmayı planladığını söyledi.

Kotak Bank CEO’su Uday Kotak’ın BSNL’nin telekom sektöründeki rolüne ilişkin sorusuna yanıt olarak Vaishnaw, BSNL’nin telekom alanında çok güçlü bir dengeleyici faktör haline geleceğini söyledi.

BSNL’nin ülke genelinde yaklaşık 1.35.000 mobil kuleye sahip olduğunu ve diğer telekom oyuncularının hala tam olarak kapsamadığı kırsal alanlarda çok güçlü bir varlık gösterdiğini söyledi.

“Telekom teknolojisi yığını piyasaya sürülecek. Beş ila yedi aylık bir zaman diliminde 5G’ye yükseltilecek olan bir 4G teknoloji yığınıdır. Vaishnaw, bu teknoloji yığınının ülkedeki 1,35 bin telekom kulesine yayılacağını söyledi.

BSNL, telekom firmasının 5G hizmetleri için denemelere başlamasını sağlamak amacıyla Tata Danışmanlık Hizmetleri’nden (TCS) 5G testi için ekipman sunmasını istedi.

Bakan, BSNL ağında 5G’nin piyasaya sürülmesiyle, kamu sektörü firmasının, diğer iki büyük oyuncu ve üçüncü bir oyuncuya kıyasla, telekom alanında ve özellikle çok uzak alanlarda önemli bir oyuncu haline geleceğini söyledi. tipik bir piyasa mekanizması tarafından sunulamaz.

Yenilikçiliği ve girişim ekosistemini teşvik etmekten bahseden Vaishnaw, Hindistan Demiryolları ve savunmasının yeni başlayanları fikir aşamasından kavram kanıtına kadar desteklemek için bir model başlattığını ve bazı durumlarda en az üç ila dört yıl boyunca bir pazar veya gelir akışı sağladığını söyledi.

“Bu modeli telekom alanına taşıyoruz. Her yıl 500 Rs tutarında bir Telekom Teknoloji Geliştirme Fonu kurulmuştur. Bunu yılda 3.000-4.000 Rs’ye çıkaracağız. Vaishnaw, bu teknoloji geliştirme fonunun tüm sektöre açık olacağını söyledi.

Demiryollarının halihazırda programla ilişkili 800’den fazla girişimi olduğunu ve savunmada 2.000 girişimin programın bir parçası olduğunu söyledi.

“Yeni çözümler için yeni fikirler üretebilirsiniz. Bir fikirden başlayın ve bir ürün seviyesine gelin. Pek çok sektörde benzer deneyler yapılacak” dedi.

Sektörün, ürünleri için birinci sınıf sertifikalar alma sorumluluğu olduğunu ve her zaman daha büyük bir mücadeleyi üstlenip daha iyi kalitede bir şeyler sunma sorumluluğunun olduğunu söyledi, o zaman yalnızca söz Hint endüstrilerini fark edecek.

Bakan, Hindistan Demiryolları’nın Vande Bharat bojisini 1 milimetre marjla tasarladığını, bunun ihracat kalitesinde bir tasarım olduğunu ve 18 ülkedeki gazetelerin kendi başlarına bu konuda yayın yaptığını söyledi.

“Tasarım marjının 1 mm’den az olması gerektiği konusunda bir meydan okuma aldık. 3 tane ve mutlaka 1 mm yapmış olsaydık Almanya’ya ihracat yapabilirdik. İnşallah önümüzdeki yıl bu sefer yaklaşık 75-80 trenimiz olacak ve bu 80-100 tren 2-3 yıl çalıştığında tüm dünya pazarı Hindistan’ın pazarı olacak” dedi.

Bu tür bir marja ve neredeyse aracın üzerinde durduğu bir yastık gibi çok sağlam bir yaya sahip bir raylı boji tasarlamanın çok zor bir iş olduğunu söyledi.

“Bu tren, raylarımızın bugünkü durumuna rağmen, ülkedeki diğer tüm trenlerden çok daha üstün bir sürüş kalitesi verebiliyor. Dünyadaki uluslararası trenlerin çoğuyla karşılaştırılabilir. Vaishnaw, “Tren, Delhi ile Kota arasındaki bir yolda saatte 180 kilometre hızla test edildi ve bir bardak su bile sallanmadı” dedi.

Bakan, trenin içindeki ses kalitesinin bir uçağın içindeki sesin 1-100’ü kadar olduğunu söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın