Broadcom Şefi, AB’yi VMware için 61 Milyar Dolarlık Anlaşmaya İkna Etmek İstiyor – apk haber

Çoğu kişi anlaşmanın bittiğini düşündü

Çoğu kişi anlaşmanın bittiğini düşündü

ABD’li yonga üreticisi Broadcom’un İcra Kurulu Başkanı Hock Tan, Cuma günü AB antitröst uygulayıcılarını, Atlantik’in her iki yakasında incelemeleri tetikleyen bulut bilgi işlem firması VMware için önerdiği 61 milyar dolarlık teklifin rekabeti artırıcı olduğuna ikna etmeye çalışacak.

BRÜKSEL: ABD’li yonga üreticisi Broadcom’un İcra Kurulu Başkanı Hock Tan Cuma günü AB antitröst uygulayıcılarını, Atlantik’in her iki yakasında incelemeyi tetikleyen bulut bilgi işlem firması VMware için önerdiği 61 milyar dolarlık teklifin rekabet yanlısı olduğuna ikna etmeye çalışacak.

Tan, yanında yöneticileri ve avukatlarıyla birlikte, teknoloji sektörü tarihindeki en büyük bağlantılardan biri hakkında kapalı bir duruşma için Cuma sabahı erken saatlerde Brüksel’e geldi. Duruşmaya girerken yorum yapmaktan kaçındı.

Tan, argümanlarını, aralarında birleşmelerden sorumlu genel müdür yardımcısı Guillaume Loriot’un da bulunduğu üst düzey Avrupa Komisyonu yetkililerine ve bunların ulusal rekabet ajanslarından muadillerine ve AB yürütmesinden avukatlara sunacak.

VMware Başkanı Sumit Dhawan duruşmaya uzaktan katılacak. Duruşmada başka üçüncü kişi yoktur.

Broadcom’un duruşma talebi, geçen ay Komisyon’un anlaşmanın VMware’in yazılımıyla birlikte çalışan belirli donanım bileşenleri için pazardaki rekabeti kısıtlayabileceği konusunda uyarmasının ardından geldi.

Şirket, düzenleyicilerin Amazon, Microsoft ve Google’ın bulut bilişim pazarındaki varlığını güçlü rekabetin kanıtı olarak değerlendireceğini umduğunu, konuya aşina olan diğer kişilerin geçen yıl Reuters’e verdiği demeçte.

Broadcom’un sözlü duruşmanın ardından önümüzdeki günlerde çareler sunması bekleniyor. AB’nin karar vermesi için son tarih 21 Haziran, tavizler verildikten sonra bu süre uzatılacak.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın