Boris Johnson’ın Kardeşi, Borsayla Ilgili Endişeler Nedeniyle Binance Danışmanı Olarak Istifa Etti: Rapor

Telegraph’ın haberine göre, eski Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson’ın kardeşi Jo Johnson, Binance danışmanlığı görevinden istifa etti.

Rapora göre Jo Johnson, borsanın Birleşik Krallık’a açılma çabaları sırasında Binance’e danışmanlık yapıyordu. Marylebone’lu Lord Johnson olarak da bilinen eski İngiliz başbakanının erkek kardeşinin, Eylül ayında Binance’in yan kuruluşlarından biri olan Bitfinity’nin Birleşik Krallık danışma kurulunda rol aldığı bildirildi.

The Telegraph, Binance’in rezerv kanıtının, borsayı etkileyen ve kısa süre sonra bir banka tasfiyesini tetikleyen olumsuz hava ortamının ortasında bazı muhasebe ve finans uzmanları için kırmızı bayraklar çekmesinin ardından geçen hafta istifa ettiğini bildirdi.

Johnson, 19 Aralık’ta yaptığı açıklamada şunları paylaştı: “Danışma kurulundan geçen hafta istifa ettim ve kurulda hiçbir rolüm yok. [or] ilgili herhangi bir varlık.”

Johnson’ın danışmanlık yaptığı şirket Bitfinity, Mart 2022’de Binance tarafından oluşturuldu ve Nisan ayında ABD düzenleyicilerine yapılan bir dosyada açıklandığı gibi “Binance grubunun bir parçası”. Şirket, İngiliz sterlini ve ABD doları gibi geleneksel para birimlerini dijital para birimine çeviriyor.

İlişkili: CryptoQuant, Binance’in rezervlerini doğruladı, ‘FTX benzeri’ davranış bildirmedi

16 Aralık’ta Cointelegraph, Binance’in rezerv kanıtının Mazars Group’un web sitesinden kaldırıldığını bildirdi. Binance’in rezerv kanıtı güncellemeleri için resmi denetçi olarak atanan Mazars, kripto para birimi değişim denetimlerine ayrılmış bir bölüm olan Mazars Veritas’ı tamamen durdurdu.

19 Aralık tarihli bir basın açıklamasına göre Binance.US, iflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager Digital’in varlıklarını 1.022 milyar dolara satın alacak. Anlaşma 18 Nisan 2023’e kadar tamamlanacak. Binance, iyi niyetle 10 milyon dolarlık bir depozito yapmayı kabul etti ve Voyager’a maksimum 15 milyon dolara kadar olan belirli harcamaları tazmin edecek.

Yorum yapın