Bluemoon Metaverse Ile Nft’leri Tek Bir Yerde Oluşturun, Yıkın Ve Takas Edin

Metaverse, bir kavram olarak geçen yıl, özellikle sosyal medya devi Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasından sonra patladı. Ve bir dizi farklı sanal dünya projesi yayınlanmış olsa da, birlikte çalışabilirlik ve entegrasyonlar hala eksik. Genel olarak kullanıcılara, kendileri için önceden şekillendirilmiş bir sanal gerçeklik sunulur. Sadece bu da değil, protokoller, entegrasyonlar ve NFT’lerin kullanımı ile ilgili sınırlamalar hala Metaverse sektörüne hakim.

Yine de kripto ve blockchain teknolojisinin gerçek ruhuyla, Bluemoon gibi yenilikçi projeler Metaverse’nin ne olabileceğini yeniden tanımlıyor. Yönetici, karar verme rolünü kullanıcıya getiren Bluemoon, Metaverse meraklılarının sanal gerçekliklerini sıfırdan şekillendirmelerine olanak tanır. Platform ayrıca, kullanıcıların Metaverse vizyonlarını tamamlamak için doğru avatarı veya koleksiyon parçasını satın almalarına veya satmalarına olanak tanıyan entegre bir NFT pazarına da sahip olacak.

Lansman öncesi bu özel Cointelegraph röportajında ​​Bluemoon ve onun sanal dünyalara yönelik yenilikçi yaklaşımı hakkında doğrudan kaynaktan daha fazla bilgi edinin.

Resim_0

Yönetici kararlarını kolayca oluşturun, özelleştirin ve alın

Bluemoon, 2021’in ortasında, hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıların doğru sanal alanı yaratmasına yardımcı olma hedefiyle bir fikir olarak kristalleşti. Sandbox ve Decentraland kripto dünyasını kasıp kavururken, Bluemoon bir devrim için büyük fikirlerden yararlanarak yeni gelişme aşamalarındaydı.

S: Bluemoon’u diğer metaverse projelerinden farklı kılan nedir?

Bluemoon, kullanımı en kolay meta veri deposu olacak şekilde geliştirildi. Görüntüleriyle izleyicileri şaşırtmaya çalışan birçok metaverse projesi gördük. Ancak bunlar aslında bugünlerde herkesin oldukça hızlı bir şekilde yapabileceği oyun deneyimleri.

Bu yolu izlemedik, kullanıcıların birkaç tıklamayla ve VR kulaklıkları da dahil hemen hemen her akıllı cihazda kolayca katılabileceği bir metaverse oluşturmaya karar verdik. Metaverse teknolojilerimizden yararlanmak isteyen markalar ve işletmeler için özel bir metaverse çözümünü hızlı bir şekilde geliştirebiliriz. Meta veri deposunun içinde e-ticaret, DeFi hizmetleri sunabilir, toplantılar ve etkinlikler düzenleyebilir, oyun yayını yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

S: Kullanıcılar kendi metaverse deneyimlerini nasıl oluşturabilecekler?

Bluemoon, önceden ayarlanmış şablonlardan veya özel meta alan damlalarından hızla kişiselleştirilmiş sosyal alanlar oluşturmak için platformu ve gerekli araçları sağlayacaktır. Gelecekte platform, kullanıcıların MetaPro Editör’ü kullanarak kendi özel alanlarını sıfırdan oluşturmalarına da olanak tanıyacak.

Resim_1

NFT ticaretini Metaverse’e getirmek

Sanal alanlar ve NFT’ler, Metaverse’nin yapı taşlarıdır. Avatarlar, dijital kimlikler, oyun içi koleksiyon öğeleri ve sanal arazi, blok zincirinde yayınlanan, takas edilemez belirteçlerdir. Bu iki sektör iç içe geçtiği için Bluemoon, NFT ticaretini doğrudan Metaverse’ye entegre etme görevini üstlenir.

S: NFT’ler Bluemoon vizyonuyla nasıl bağlantılıdır?

Bluemoon içinde, kullanıcılar NFT’lerini sergileyebilecek ve ayrıca bu NFT’leri Bluemoon Marketplace dahil birden çok NFT Pazar Yerinde otomatik olarak listeleyebilecek. Ziyaretçilerin NFT’leri tek bir platformda satın almasına, satmasına, kiralamasına, takas etmesine ve karşılaştırmasına olanak tanıyacak. Alana katılan konuk kullanıcılar, doğrudan Metaverse’te bu NFT’leri satın alabilir veya bunlar için teklif verebilir.

Meta veri deposunun kendisinde, her alan gerçek bir NFT olacak ve özel araziyi de güvence altına alanlar için bu bir NFT şeklinde gelecek. Metaverse varlıkları, kullanıcıların metaverse alanlarını kişiselleştirmelerine olanak tanıyan NFT’ler olarak satılacaktır.

Dahası, kullanıcılar belirteçler ve NFT’ler aracılığıyla belirli meta veri deposu alanlarına erişimi doğrulayabilecektir! Örneğin, yalnızca üyelerden oluşan bir toplulukla haftalık bir iş toplantısı oluşturmak istiyorsanız, odayı tasarlamanıza yardımcı olabilir ve yalnızca NFT üyeliğine sahip kullanıcıların girmesine izin verebiliriz.

Metaverse hayat buluyor

Sağlam özelleştirme seçenekleri ve özel bir NFT pazarının yanı sıra Bluemoon, piyasadaki en ilginç sanal etkinlikleri sunmayı amaçlayacaktır. Platform, Metaverse etkinliklerini düzenleme konusunda zaten iyi bir geçmişe sahiptir. Sadece bu da değil, geçen hafta Bluemoon Metaverse 200.000’den fazla yeni bekleme listesi kaydını çekerek resmi lansman için büyük bir kalabalığın toplandığını ima etti.

S: Metaverse’de planladığınız en büyük olaylar nelerdir?

Bluemoon meta veri deposunda zaten beş etkinliğe ev sahipliği yaptık. Mayıs 2022’de, dünya çapında 22.000’den fazla kullanıcıya yayınlanan metaverse’deki ilk boks maçını düzenlemek için Wicked N Bad ile ortaklık kurduk.

2023’te daha da büyük şirketlerle planladığımız daha birçok etkinliğimiz var ve önümüzdeki aylarda sizinle daha fazla bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Bluemoon’un gerçekleştirmesi gereken iddialı bir yol haritası var, ancak inovasyona giden tek yol bu. Bluemoon Metaverse’in yaklaşan lansmanı için bizi izlemeye devam edin. Proje hakkında daha fazla bilgiyi resmi web sitelerinde bulabilirsiniz.

Materyal, Bluemoon ile ortaklaşa sağlanmaktadır.

Feragatname. Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü desteklememektedir. Ulaşabildiğimiz tüm önemli bilgileri sizlere aktarmayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu üstlenmeli, bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorum yapın