Blockfi, Dondurulmuş Kriptoyu Cüzdan Kullanıcılarına Iade Etmek Için Harekete Geçti

İflas etmiş kripto kredi platformu BlockFi, kullanıcılarının şu anda BlockFi cüzdanlarında kilitli olan dijital varlıkları geri çekmelerine izin vermek için bir ABD iflas mahkemesinden yetki talep eden bir dilekçe verdi.

Borç veren, 19 Aralık’ta New Jersey Bölgesi’ndeki ABD İflas Mahkemesi’ne sunduğu bir önergede, mahkemeden müşterilerin 10 Kasım’dan beri platformda dondurulan cüzdan hesaplarından para çekme işlemlerini yerine getirmesi için yetki istedi.

Mahkeme belgeleri ayrıca, platformun duraklatılmasından itibaren işlemleri düzgün bir şekilde yansıtacak şekilde kullanıcı arayüzünün güncellenmesi için izin talep ediyor.

yaygın olarak paylaşılan BlockFi, etkilenen kullanıcılara gönderilen e-postada, önergeyi “11. bölüm vakalarımız aracılığıyla varlıkları müşterilere iade etme hedefimize yönelik önemli bir adım” olarak nitelendirdi ve şunları ekledi:

“Müşterilerin, BlockFi Cüzdan Hesaplarındaki dijital varlıklara açık bir şekilde sahip olduklarına inanıyoruz.”

BlockFi’ye göre bu hareket, şu anda duraklatılmış olan BlockFi Faiz Hesaplarından para çekme veya transfer işlemlerini etkilemeyecek.

Borç verme platformu ayrıca, “BlockFi International Ltd’de tutulan BlockFi Cüzdan Hesapları ile ilgili olarak Bermuda Yüksek Mahkemesinden benzer bir yardım” isteme niyetinin sinyalini verdi.

BlockFi International, ABD dışındaki operasyonlarını yürüten Bermuda merkezli şirketin bir yan kuruluşudur.

Kripto blog yazarı Tiffany Fong, 19 Aralık’ta BlockFi tarafından kendisine gönderilen iletişimi paylaşarak, güç durumdaki firmanın beş aydan uzun bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Celsius’tan çok daha hızlı hareket ettiğini söyledi.BlockFi’nin Kasım ayındaki iflas başvurusuna kıyasla.

Mahkeme belgelerine göre, önergenin kabul edilip edilmeyeceğine karar verecek duruşma 9 Ocak’ta yapılacak.

BlockFi International Ltd’de tutulan cüzdan hesaplarıyla ilgili ayrı bir duruşmanın 13 Ocak’ta Bermuda Yüksek Mahkemesi’ne gitmesi planlanıyor.

İlişkili: BlockFi, FTX’ten Bankman-Fried’e Robinhood hisseleri nedeniyle dava açtı

BlockFi, 11 Kasım’da müşterilerin para çekme işlemlerini durdurdu ve müşterilerinden BlockFi cüzdanlarına veya Faiz Hesaplarına para yatırmamalarını FTX konusundaki netlik eksikliğini gerekçe göstererek talep etti.

28 Kasım’a kadar BlockFi, şirket ve sekiz yan kuruluşu için Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu. BlockFi International, aynı gün Bermuda Yüksek Mahkemesi’ne iflas başvurusunda bulundu.

Yorum yapın