Blockchain Indeksleyici The Graph, Benimsemenin Ana Ağ Lansmanından 2 Yıl Sonra Hala Güçlü Olduğunu Söylüyor

Cointelegraph’a 15 Aralık’ta sağlanan verilere göre, ağ büyümesi blockchain indeksleyici The Graph için hala güçlü görünüyor. İki yıl önce başlatılan The Graph Network, geliştiricilerin halka açık blok zincirlerinden verileri kolayca aramasına, dizine eklemesine, kullanmasına ve yayınlamasına olanak tanır.

Kasım 2021’den Kasım 2022’ye kadar The Graph’taki toplam geliştirici sayısı (hem etkin hem de etkin olmayan) %145 artışla 38.000’e yükseldi. Aynı dönemde, aylık ortalama GRT sorgu ücretleri %1.191 artışla 354.000’e yükselirken, merkezi olmayan ağdaki toplam ömür boyu GRT sorguları %984 artışla 5,2 milyara ulaştı. Son olarak, aynı dönemde merkezi olmayan ağda toplam alt grafikler veya uygulamalar için proxy sayısı %122 artarak 641’e yükseldi.

Ağ kullanıma sunulduğundan beri, 200’den fazla indeksleyici, 10.000 delege ve 2.500 küratör blok zincirine dahil edildi. 500’den fazla alt grafik, orijinal barındırılan hizmetten tamamen merkezi olmayan ağa taşındı. Şu anda Ethereum, Near, Arbitrum, Optimism, Polygon, Avalanche, Celo, Fantom, Moonbeam, IPFS, Cosmos Hub ve daha fazlası dahil olmak üzere 39 blok zincirinden verileri endeksliyor. Aralık 2020’de lansman sırasında 3.800 olan merkezi olmayan uygulamalara dağıtılan alt grafiklerin toplam sayısı şu anda 74.000’e yükseldi.

Sonuçları değerlendiren The Graph Foundation yöneticisi Eva Beylin şunları söyledi:

“Graph Network’ün 2. doğum günü için Grafik Savunucularımızın dünyanın dört bir yanındaki şehirlerinde kutlamalar düzenlediklerini görmek inanılmaz. Son iki yıldaki büyümeyi düşündüğümde, Avukatların The Graph’ın web3’ü destekleme misyonuna olan bağlılığı beni hayrete düşürdü. Bu topluluk ilham verici.”

Yorum yapın