Bitvavo, Likidite Krizinin Ortasında 296,7 Milyon Dolar Değerindeki Kilitli Dcg Varlıklarına Ön Ödeme Yapacak

Zincir dışı staking hizmetleri için kripto borsası Bitvavo’nun 296,7 milyon $’lık (280 milyon Euro) mevduatlarını ve dijital varlıklarını yöneten Digital Currency Group ve bağlı kuruluşları (DCG), ayı piyasasının ortasında likidite sorunlarını gerekçe göstererek geri ödemeleri askıya aldı. Ancak Bitvavo, kilitli varlıklar için ön ödeme yapacağını duyurdu ve kullanıcılar için DCG’nin neden olduğu hizmet kesintisini önledi.

Kullanıcılar, fonlarını korumanın bir yolu olarak proaktif bir şekilde kendi kendine saklama seçeneklerini araştırırken, borsalarda akut bir likidite krizinin ortaya çıkması bekleniyor. DCG, geri ödemeleri askıya alarak kullanıcıların fonlarını çekmesini geçici olarak durdurduğu için likidite sorunlarını gösterdi. Öte yandan Bitvavo, kullanıcılarının hiçbirinin DCG likidite sorunlarına maruz kalmamasını sağlamak için kilitli varlıklara önceden fon sağlamaya karar verdi.

Şirket, kullanıcılarına hizmet kesintisi olmayacağını garanti ettiği için duyuruda “DCG’deki mevcut durumun Bitvavo platformu üzerinde herhangi bir etkisi yok” ifadesi okundu. Bitvavo’ya göre DCG, ödenmemiş mevduatları zaman içinde geri ödemek için bir plan paylaşmayı planlıyor.

Ayrıca Bitvavo, DCG’nin borcunun günlük operasyonları üzerinde olumsuz bir etkisinin olmayacağını, çünkü şirketin “kuruluşundan bu yana kar elde ettiğini ve mali açıdan sağlam bir konumda olduğunu” savunuyor. Şirket, DCG pazarlığın üzerine düşeni yapmasa bile statükonun güvencesini verdi.

Bitvavo, 1:1 oranında tutulan ve tamamen kullanıcılar tarafından geri alınabilen yaklaşık 1,7 milyar $’lık (1,6 milyar Euro) mevduat ve dijital varlıkları yönetiyor.

İlişkili: ABD doları TÜFE öncesi zayıflık gösterdiği için Bitcoin likiditeyi 17 bin dolara yaklaştırıyor

Borsalardan büyük miktarda fon çıkışı nedeniyle, en yüksek işlem hacmine sahip kripto borsası Binance, likiditede düşüş yaşadı.

Nansen teknisyeni Andrew Thurman’a göre, likiditedeki düşüş kısmen büyük piyasa yapıcıların borsadan çıkmasından kaynaklanmış olabilir.

Yorum yapın