Bitcoin Savunucusu, Btc Farkındalığını Artırmak Için Lightning Network Üzerinden Satış Yapıyor

Twitter’da ShireHodl veya kısaca Shire adıyla bilinen bir Bitcoin (BTC) savunucusu, Michael Saylor’ın Lightning Network havuzuna yanıt olarak ilk kez Bitcoin Lightning kullanıcılarına 110’dan fazla mikro ödeme gönderdi.

Shire, Lightning’de yeni olanlardan App Store veya Google Play Store’dan bir Lightning cüzdanı indirmelerini ve kendisine QR fatura göndermelerini istedi. Shire, faturayı ödemek için kamerasıyla kodu taradı ve gerisini Bitcoin Lightning Network halletti. Tweet’te Shire, uyumadan önce rahatsız edilebileceği kadar çok kişiye 1000 sats göndereceğini söyledi.

Cointelegraph ile konuşan Shire, “1000 satoshilik yaklaşık 110 ödeme gönderdiğini” söyledi. Sats, Satoshi’nin kısaltması veya bir Bitcoin’in en küçük değeridir. 1 Bitcoin’de 100 milyon Satoshi var. Shire dedi ki:

“Fazla değil, toplamda belki 20 dolar ama toplam ücret bir kuruştan az. Bir kredi kartı veya banka kartı kullanıldığında, ücretler transfer edilen değerden daha fazla olurdu, bu yüzden imkansız olurdu.”

Toplamda, Shire 110’dan fazla mikro ödeme göndererek Lightning Network’e 110 yeni kullanıcı kazandırdı. İşletme sahibi, birçok Bitcoin kullanıcısının daha önce Lightning kullanmadığını fark ettiği için Bitcoin Lightning’in benimsenmesini kendi ellerine aldı.

Microstrategy İcra Kurulu Başkanı Michael Saylor, bir ankette 60.000’den fazla kişiye Bitcoin Lightning kullanıp kullanmadıklarını sordu:

Kaynak: Twitter

Michael Saylor anketinin sonuçları, Shire’a harekete geçmesi için ilham verdi. Cointelegraph’a verdiği demeçte, “Ankete katılanların %60’ı hiç Lightning cüzdan kullanmadıklarını söyledi, bu yüzden bu, denemek için küçük bir teşvikti.”

Ayrıca, ücretlerin çok düşük olacağını ve katılan insanların dünyanın her yerinden olacağını biliyordum, bu da LN’nin nasıl sınırsız olduğunu ve gelecekteki her türlü uygulama için mikro ödemeleri mümkün kılacağını gösterecekti.

Gerçekten de son haberlerde Lightning Network, Afrika genelinde sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanıldı.

İlişkili: İnternetsiz Bitcoin: SMS hizmeti, bir metinle BTC göndermeye izin verir

Bir Bitcoin maksimalisti olan Shire, deneyinin ve alıştırma ustalık sınıfının yalnızca Bitcoin ile çalıştığını ekledi: “Bu, shitcoin’lerle de yapılamaz. Ücretler daha yüksek, uzlaşma daha uzun sürüyor.”

“Bunu dünyaya ve uygulamalarına göre ölçeklendirebilmek için derin likiditeye sahip bir varlık üzerinde anında anlaşmaya ihtiyacınız var. Sadece Bitcoin bu rolü yerine getirebilir.”

Shire, Bitcoin’in bir gün küresel para haline gelebileceğini göstermek için Yıldırım üzerinden Satoshi göndermeye devam etmeyi hedefliyor.

Yorum yapın