Bitcoin Madencisi Greenidge, Nydig Ile 74 Milyon Dolarlık Borç Yeniden Yapılandırma Anlaşması Imzaladı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 20 Aralık’ta yapılan bir dosyaya göre, Bitcoin (BTC) madencisi Greenidge, alacaklısı fintech firması NYDIG ile yaklaşık 74 milyon dolarlık borcunu yeniden yapılandırmak için bir anlaşmaya vardı. Bağlayıcı olmayan bir ön protokol biçimindeki anlaşma, Greenidge’in mevcut iş stratejisinde büyük bir değişiklikle sonuçlanacak ve esasen Greenidge’i kendi kendine madencilikten NYDIG’in madencilik teçhizatına ev sahipliği yapmaya dönüştürecek.

Anlaşmaya göre NYDIG, Greenidge tarafından barındırılmak üzere saniyede yaklaşık 2,8 exahash (EH/s) madencilik kapasitesine sahip madencileri satın alacak ve bu, NYDIG’in borç yeniden yapılandırma ve barındırma anlaşmalarının tamamlanmasını takip eden üç ay içinde bir maden sahası üzerindeki haklarını kolaylaştıracak. Satın alınan madencilerin bedeli ve madencilik altyapısının ve kredilerin NYDIG’e devri karşılığında, firma Greenidge için 57 milyon $’lık bir borcun 68 milyon $’a düşürülmesini kabul edecekti.

Ek olarak Greenidge, NYDIG kredisinin kalan bakiyesini güvence altına almak için ipoteksiz varlıklarının önemli bir bölümünü teminat altına alacaktı. Firma, 1,2 EH/s kapasiteli madencilerin mülkiyetini elinde tutacak. 31 Ekim 2022 itibarıyla Greenidge, hizmette olan yaklaşık 24.500 madenciden yaklaşık 2,5 EH/s madencilik kapasitesine sahipti.

Bununla birlikte şirket, “Greenidge’in mali durumuna ilişkin belirsizliğin devam ettiğini ve şirketin sürekliliğini sürdürme kabiliyetine ilişkin önemli şüphelerin bulunduğunu” da yazdı. Geçen ay, Greenidge nakitinin yaklaşık 8 milyon dolarını operasyonlar sırasında kullandı ve bunun 5,5 milyon doları anapara ve faiz ödemelerine gitti. 30 Kasım 2022 itibarıyla şirketin nakit bakiyesi yaklaşık 22 milyon doları buldu. Greenidge ayrıca şu uyarıda bulundu: “NYDIG ve Greenidge, bu bültende açıklanan şartları yansıtan kesin belgeler oluşturmaya çalışacak, ancak bu tür şartların önemli ölçüde değişmeyeceğine dair hiçbir güvence verilemez ve bu belgede tartışılan işlemlerin bu belgede tartışıldığına dair herhangi bir güvence verilemez. tahliye tamamlanacaktır.”

Eylül 2021’de Cointelegraph, Greenidge’in Nasdaq’ta halka açık bir madencilik şirketi olmak için bir müşteri ve teknik destek çözümleri sağlayıcısı olan Support.com ile birleşmeyi tamamladığını bildirdi. O zamandan beri hisse senetleri, kısmen devam eden kripto kışı, daha yüksek elektrik fiyatları, daha yüksek madencilik zorluğu ve Bitcoin madencilik kuleleri için daha düşük piyasa fiyatlarının bir kombinasyonu nedeniyle %99’un üzerinde düşüş yaşadı.

Yorum yapın