Bitcoin Madenci Çıkış Oranı, Btc Fiyatına Yönelik Yeni Tehditte 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Satıcılar nihayet FTX kayıplarını kabul ederken, Bitcoin (BTC) birinci sınıf bir “düşük riskli alt” bölgeye giriyor.

Zincir üstü analitik firması Glassnode’dan alınan veriler, satıcı yorgunluğunun BTC fiyat artışı için ideal seviyelere ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin satıcıları düşük BTC fiyat oynaklığıyla karşı karşıya

FTX patlamasının başlamasından neredeyse bir ay sonra, Bitcoin yatırımcıları ya teslim oldular ve zararına sattılar ya da gerçekleşmemiş zararları tutmaya devam ettiler.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, BTC arzının %50’den fazlasının kırmızıda tutulmasıyla, bu kayıplar olaydan birkaç gün sonra önemli hale geldi.

Şimdi, başka bir zincir üstü ölçüm, hodler’ların zarar eden BTC yatırımları söz konusu olduğunda potansiyel olarak daha fazla yükseliş tablosu çiziyor.

Kâr arzı ile 30 günlük oynaklık arasındaki ilişkiyi ölçen Satıcı Tükenme Sabiti, bu yılın Haziran ayındaki davranışını tekrarlıyor.

Orijinal olarak Puell Multiple’den sorumlu ARK Invest ve David Puell tarafından oluşturulan Satıcı Tükenme Sabiti, oynaklık düşük ancak kayıplar yüksek olduğunda, Bitcoin’in daha düşük olma olasılığının düşük olduğunu öne sürüyor.

ARK, 2021’de “Bitcoin’e Değer Vermek İçin Bir Çerçeve” adlı bir araştırma makalesinde metrik hakkında “Düşük oynaklık ve yüksek kayıpların birleşimi, özellikle teslimiyet, kayıtsızlık ve bitcoin fiyatının dibe vurmasıyla ilişkilidir” dedi.

Bu durum mevcut statükoyu yansıtıyor ve eğer Haziran ayı fiyat hareketi kendini tekrar ederse, BTC/USD için bir rahatlama rallisi bekleniyor.

Glassnode kendi açıklamasında bu tür koşulları “düşük riskli dipler” olarak tanımlar.

Bitcoin Satıcısı Tükenme Sabiti tablosu. Kaynak: Glassnode

Bitcoin madencileri acı içinde

Yine de meyvelerini vermeye başlayan bu yardım mitinginin önündeki engeller devam ediyor.

İlgili: Kripto ve Kapitülasyon — Bir umut ışığı var mı? Piyasa Konuşmalarını Cointelegraph’ta İzleyin

Bitcoin madencileri, girmekten korkuyor yeni teslimiyet dalgasıBTC rezervlerinin satışını artırdı, veriler doğruluyor.

Kusursuz bir fırtınayla karşı karşıya Rekor hash oranı ve azalan kar marjları nedeniyle madenciler, Bitcoin ağ temellerinin bunu yansıtmak için daha yeni yeni yeni uyum sağlamaya başlamasıyla karışıklığın gelmekte olduğunun sinyallerini verdiler.

Kripto araştırma şirketi Reflexivity Research’ün kurucu ortağı William Clemente, “Potansiyel olarak çift dipli bir madenci kapitülasyon dönemine giriyoruz” dedi. uyardı bu hafta, madenci karlılığını izlemek için kullanılan popüler Hash Şeritleri metriğine atıfta bulunarak:

“Hash şeritleri bir düşüş eğilimi başlattı, tarihsel olarak bu, madenci teslimiyetinin önde gelen göstergesi oldu.”

Bitcoin Hash Şeritleri tablosu. Kaynak: William Clemente/ Twitter

Madenci cüzdanlarından BTC çıkışlarını bir yıllık hareketli ortalamalarına göre ölçen Glassnode madenci çıkış çarpanı, şu anda altı ayın en yüksek seviyesinde.

1,073’te, kat – satıcı tükenmesinde olduğu gibi – yine de Haziran ayı makro BTC fiyat tabanını yansıtıyor.

Bitcoin madenci çıkış çoklu tablosu. Kaynak: Glassnode

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın