Bitcoin Depot, Spac Birleşmesinin Sağlam Gelir Artışının Ardından Planlandığı Gibi Devam Edeceğini Söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 1 Aralık’ta yapılan yeni bir dosyaya göre, kripto ATM operatörü Bitcoin Depot, “GSR II Meteora Acquisition Corp ile daha önce duyurulan iş birleşmesini tamamlama yolunda olduğunu” söyledi.

Özel amaçlı satın alma aracı veya SPAC ile birleşmenin, hissedar ve düzenleyici onayına tabi olarak 2023’ün ilk çeyreğinde gerçekleşmesi planlanıyor. Bitcoin Depot, anlaşmanın şirkete borç geri ödemesi hariç 170 milyon dolara kadar nakit gelir sağlayacağını tahmin ediyor.

30 Eylül’de sona eren ve aynı gün yayınlanan yılbaşından bugüne mali tablolar için kazanç raporunda Bitcoin Depot, gelirinin yıldan yıla %25,25 artarak 497,2 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Ancak şirket, kısmen faiz giderindeki keskin artış nedeniyle 2021’in ilk dokuz ayındaki 9.587 milyon $’lık net gelire kıyasla 4.622 milyon $ net gelirle zar zor başa çıktı. Bitcoin Depot’un CEO’su ve kurucusu Brandon Mintz, son piyasa kargaşası bağlamında sonuçları yorumlayarak şunları söyledi:

“Kullanıcıların kriptolarını korumak için üçüncü taraflara güvendiği diğer kripto işlem yöntemlerine kıyasla, sınırlı doğrudan kripto maruziyeti, sağlam uyumluluk prosedürleri ve kullanıcılara satın aldıkları kriptoların kontrolünü veren güvenli işlemlerle sektörden ayrı durduğumuza inanıyoruz.”

2016 yılında kurulan Bitcoin Depot, ABD’de 7.000’den fazla kiosk ve %19 pazar payıyla şu anda Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin ATM operatörüdür 24 Ağustos 2022’de Bitcoin Depot ve GSR II Meteora Acquisition Corp, Bitcoin’i almak için birleştiklerini duyurdu ABD Nasdaq borsasında BTM borsa sembolü altında halka açık depo.

Yorum yapın