Bitcoin, Btc Boğa Piyasası Için Bu Zincir Üstü Sinyalden Hala Yoksun — David Puell

Analist David Puell, Bitcoin’in (BTC) klasik bir boğa piyasasının başlaması için yalnızca bir zincir üstü sinyale daha ihtiyacı olduğunu söylüyor.

İçinde cıvıldamak 17 Aralık’ta Puell Multiple yaratıcısı, BTC fiyat ayı piyasasının sonu için sahnenin neredeyse hazır olduğunu savundu.

Puell: Bitcoin ağ etkinliği “ezici”

Birçok kişi bu döngüde 12.000 $ veya daha düşük yeni BTC/USD düşük seviyeleri için çağrıda bulunsa da, herkes Bitcoin görünümü konusunda tamamen aşağı yönlü değil.

Puell için, BTC fiyatının toparlanması için gerekli olan iki temel zincir üstü fenomen zaten ortada.

Uzun vadeli sahipler (LTH’ler), Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’in üzerinde düşmesine rağmen satış yapma dürtüsüne direniyor.

Aynı zamanda, kısa vadeli “spekülatörler” son fiyat hareketlerinden dolayı ciddi bir acı çekiyor. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, bu “turistler” muhtemelen piyasadan çoktan çekilmiş durumda.

Puell’e göre eksik olan tek şey, tüm katılımcıların ağ etkinliğindeki artış.

“Zincir üzerinde, bir boğa için üç faktöre ihtiyaç vardır: 1. Uzun vadeli yatırımcıların elde tutma davranışı. 2. Kısa vadeli spekülatörlerden acı kayıplar. 3. Genel olarak ağ etkinliği,” diye özetledi.

“Şahsen 1 ve 2’yi görmek. 3 hala yetersiz.”

“Uygun” makro koşulların geri dönüşün yanı sıra kriptonun “dışsal ve içsel” kuğular” şeklinde “bulaşmaya” karşı daha dayanıklı hale gelmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre, BTC/USD bu yazı yazılırken yaklaşık 16.700 dolardan işlem görüyordu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Diğerleri gibi bir Bitcoin halving döngüsü mü?

Bu bakış açısı, mevcut BTC fiyat performansı konusunda sükunet isteyen diğerlerine uyuyor.

İlgili: Bitcoin, BNB’nin ‘tüm kripto pazarını aşağı çekebileceği’ korkusuyla 16,7 bin doları hedefliyor

Bunların arasında, o gün sadece önceki ayı piyasası davranışını kopyalayarak BTC/USD paritesine dikkat çeken popüler analiz hesabı Dilution-proof da bulunuyor.

Kanıt, Bitcoin’in MVRV-z skoru şeklinde geldi – standart sapmalarda gerçekleşen piyasa değeri ile gerçekleşmiş piyasa değerinin bir ifadesi. Seyreltmeye dayanıklı, başlangıçta metriği “Pazar Değerinden Gerçekleşen Değere Sıcaklık (MVRVT)” olarak adlandırdı.

Şu anda, eşlik eden grafikler gösterdi, işaretler klasik bir ayı piyasası dip oluşumuna işaret ediyor, Seyreltmeye dayanıklı belirten Bitcoin “bu halving sonrası tarihte tam anlamıyla her döngüde yaptığı şeyi yapıyor.”

Bitcoin Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere Sıcaklık (MVRVT) tablosu. Kaynak: Dilution-proof/ Twitter

Cointelegraph daha önce MVRV-z’yi 2022 ile geçmiş fiyat döngüleri arasındaki “çarpıcı benzerlikler” listesine dahil etmişti.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın