Bitcoin, Bnb’nin “Tüm Kripto Pazarını Aşağı Çekebileceği” Korkusuyla 16,7 Bin Doları Hedefliyor

Bitcoin (BTC), ABD hisse senetleri düşmeye devam ederken, 16 Aralık Wall Street açılışından sonra 17.000 doları atacak gibi görünüyordu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Analist: 240 milyar dolarlık “altında havadan başka bir şey yok”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, Bitstamp’ta BTC/USD için 16.743$’lık yeni gün içi dip seviyelerini takip etti.

Parite, günün erken saatlerinde aniden yaklaşık %3 düşerek, hemen bir ayın en yüksek seviyelerini takip eden kayıplarını birleştirdi.

CEO Changpeng Zhao’nun “FUD” dediği şeyi ortadan kaldırmak için tüm çabalarına rağmen, en büyük küresel borsa Binance ile ilgili süregelen endişeler havayı kapladı. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, uzun süredir kripto tüccarları, kripto borsa sektörü hakkındaki “en çılgın söylentilerin” güvenilirliği konusunda benzer şekilde şüphe duyuyorlardı.

Bununla birlikte, piyasalar onlara bir mola vermeyi reddetti ve Bitcoin’in ötesinde, Binance’in şirket içi tokeni Binance Coin’in (BNB) kaderi hakkında uyarılar arttı.

BNB/USD gün içinde 240$’a düşerek Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesini gördü.

Popüler tüccar ve analist Matthew Hyland, “BNB’nin altında havadan başka bir şey yok” kabul edildi.

“3. en büyük stabil olmayan kripto olarak, burada çökerse tüm kripto pazarını da beraberinde sürükleyecek.”

BNB/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Hareket, düşüş eğilimi gösteren tüccarların uzun vadeli planını besledi ve Crypto of Crypto’dan Il Capo, halihazırda bir dip çağrısı yapıyor. 50 doların altında.

Rezerv kanıtı raporunun denetçi Mazars Group tarafından silinmesi ve artık kripto endüstrisi müşterileriyle çalışmayacağını ekleyen Binance üzerindeki baskı gün içinde arttı.

Bu arada Twitter’da bir meydan okumada Zhang, açık sözlü televizyon kişiliği Jim Cramer’in bir gönderisiyle alenen alay etti. söz konusu “Draftkings’teki parama binance’ten daha fazla güveneceğini” söyledi.

“Artık güvendeyiz!” Çang cevap verdi.

Kripto ABD hisse senetleri ile topallıyor

İlgili: Zincir üstü ve türev verilerine göre Bitcoin Noel Baba rallisi olası değil

Kriptonun ötesinde, ABD hisse senetleri açılışta başka bir zayıf performans gördü, S&P 500 bu yazı yazılırken yaklaşık %1,4 düştü.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone için durum göründüğü kadar kötü değildi.

“Normal Tersine Dönme Çöküş Gibi Hissedebilir – Borsa düştüğünde korelasyonların 1’e 1’e çekilme eğilimi, 2023’te tüm varlıklar, özellikle emtialar için birincil faktör olabilir.” yazdı açıklayıcı bir tablonun yanında yorumun bir bölümünde.

Bloomberg Emtia Spot Endeksi – S&P 500 açıklamalı tablo. Kaynak: Mike McGlone/ Twitter

Daha önce, McGlone yine de işaretin 1929 Wall Street Çöküşünden önceki dönemle potansiyel benzerlikler gösterdiği konusunda uyardı.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın