Bitcoin, Binance’in Btc Fiyatını Düşürdüğüne Dair ‘En Çılgın Söylentiler’ Olarak 17 Bin Doların Altına Düştü

Tüccarlar, borsa Binance ve diğerlerini içeren “FUD”a aşırı tepki gösterileceği konusunda uyarıda bulununca, Bitcoin (BTC) 16 Aralık’ta 17.000 doların altına düştü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Binance “FUD”, düşüş eğilimi gösteren BTC hareketlerini körüklüyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, Bitstamp’ta birkaç günün en düşük seviyesi olan 16.928$’a düşen BTC/USD paritesini takip etti.

Parite, Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen en son makroekonomik veriler ve politika güncellemesi sayesinde tüm koşusunu bir ayın en yüksek seviyelerine kadar takip etti.

En büyük küresel borsa Binance’in ödeme gücüyle ilgili süregelen endişelerin ortasında, piyasa hissiyatı, tacirlerin iddia ettiği şeyin açık bir çekingenlik durumu olduğunu gösterdi.

Önerdikleri kanıtlar, ayıların lehine birikmedi.

Ticaret firması Eight’ın kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, “Kripto borsa işindeki herkesin hakkında kelimenin tam anlamıyla dolaşan en çılgın söylentiler ve FUD,” dedi. tweet attı günde.

Bu oyuncuların kim olduğuna dair bir başka gönderi daha genişletildi:

“Görünüşe göre fikir birliği, Tether, Binance ve DCG’nin düşeceği yönünde. Potansiyel olarak Michael Saylor bile. Temiz, anladım.”

Diğer tüccar ve analist Crypto Ed, Bitcoin’in taklitçi düşüşüne dikkat çekerek eşit derecede şüpheci geldi. önceki gün ABD hisse senetleri ile uyumlu.

“Sanki sadece çok zayıf davranıyormuş gibi, herkesin birdenbire BTC’de bu kadar düşüşe geçtiğini görmek ilginç. SPX tamamen aynı şeyi yapıyor, belki daha da zayıf,” dedi. söylenmiş takipçiler, “Binance fud”unun gerçekten oynayacak bir rolü olup olmadığını sorguluyor.

BTC/USD ve S&P %500 değişim tablosu. Kaynak: TradingView

Araştırma: Binance, verileri “mantıklı” olarak saklıyor

Bu arada, Binance’in önceki rezerv ispatı beyanını incelerken, zincir üstü analitik platformu CryptoQuant da benzer şekilde hile olduğuna dair çok az kanıt buldu.

İlgili: Kripto piyasası bugün neden düştü?

“Binance’in Rezerv Kanıtı raporunda yer alan bilgileri değerlendirmek için Binance’in raporda sunduğu yükümlülükleri Binance’in BTC Rezervlerine ilişkin CryptoQuant’ta sahip olduğumuz zincir üstü metrik verilerle karşılaştırdık (Binance müşterileri tarafından yapılan mevduatlara ilişkin tahminimiz) ), ”15 Aralık’ta bir blog gönderisinde açıkladı:

“Binance tarafından belirtilen yükümlülüklerin bizim değerlendirmemize (%99) oldukça benzediğini keşfettik.”

Binance’in yükümlülükleri hakkında sağladığı verilerin “mantıklı” olduğunu da sözlerine ekledi.

Bununla birlikte, gün içindeki BTC fiyat hareketini konsolide etmek için hiçbir güvence yeterli değildi, ancak yazı yazarken zar zor tutulan 17.000 dolar ile.

Popüler tüccar Crypto Tony böylece ilan edildi 12.000 $ veya altında bir döngü düşüklüğüne dair devam eden tahminlerin ortasında “ayılar için bir sonraki dalga aşağı” girişi.

Tüccar arkadaşı Elizy, “BTC beklendiği gibi… 16900’ün üzerinde bir süre konsolide olursak uzun bir …. şimdilik sabırlı olacağım” yazdı yeni bir güncellemede.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorum yapın