Birleşik Krallık Kripto Faturası Yurt Dışından Gelen Hizmetleri Kısıtlayacak: Rapor

Muhafazakar Parti’nin yeni Başbakan Rishi Sunak altında kriptoyu retorik olarak benimsemesine rağmen, yaklaşmakta olan düzenleyici çerçevenin sektör üzerindeki incelemeyi sıkılaştıracağı bildiriliyor. Mevzuat güncellemeleri mali düzenleyicinin yetkilerini genişletecek ve muhtemelen yabancı şirketlerin Birleşik Krallık’taki faaliyetlerini sınırlayacaktır.

Bir Financial Times raporuna göre, FTX çöküşü Birleşik Krallık’taki düzenleyici rejimin gidişatını etkiledi Bildirildiğine göre, Hazine Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) kripto şirketlerinin operasyonlarını ve reklamlarını izlemesini sağlayacak bir yönergeler paketini tamamlıyor. ülkede. İngiltere pazarında yurt dışından kripto satışına da kısıtlamalar getirilecek.

Rapor, bu kısıtlamalar hakkında daha fazla ayrıntı vermese de, muhtemelen şirketleri FCA’ya kaydolmaya zorlamak için uygulanacaktır. Baş yöneticisi Nikhil Rathi’ye göre, başvuranların %85’i FCA’nın kara para aklamayı önleme (AML) testlerini geçemediği için prosedür zaten yeterince zor.

Yönergeler, finansal hizmetler ve piyasalar yasa tasarısının bir parçası olarak hazırlanmaktadır. Kripto düzenlemesini içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan büyük yasa tasarısı zaten İngiliz Parlamentosuna sunuldu. FT kaynaklarına göre İngiltere, kripto danışmanlığını 2021’de başlatırken, sektördeki “hızlı hareket eden olaylar” nedeniyle 2023’e kayabilir.

İlişkili: İngiltere merkezli işletmeler Bitcoin’i nasıl kabul edebilir?

Ancak, 7 Aralık’ta taraflar arası Hazine komitesi, FCA ve Bank of England’dan kripto riskleri ve merkez bankası tarafından ihraç edilen kripto para biriminin (CBDC) “artıları ve eksileri” hakkında uzmanları dinleyecek. Duruşmada, İngiliz futbol taraftarlarının kripto reklamlarının etkisiyle yaptıkları yatırımları haber yapan araştırmacı gazetecinin konuşmasına da yer verilecek.

Kasım ayının başlarında, Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi Üyeleri, misli olmayan tokenlerin veya NFT’lerin ve blok zincirinin ülke ekonomisi üzerindeki potansiyel faydaları ve riskleri hakkında halktan bilgi almak için bir soruşturma başlattı.

Yorum yapın