Birçok Kişi Platformdan Ayrıldıktan Sonra Twitter, Reklamverenlere Teşvikler Sunmaya Başladı – apk haber

Perşembe günü reklam ajanslarına gönderilen bir e-postaya göre Twitter Inc, reklamverenlere platformdaki harcamalarını artırmaları için teşvikler sunuyor.

Teşvik teklifinin ayrıntıları ilk olarak Marketing Brew haber bülteni tarafından bildirildi.

Reuters tarafından incelenen e-postaya göre Twitter, teklifi “Twitter’da şimdiye kadarki en büyük reklamveren teşviki” olarak faturalandırdı. 500.000 ABD Doları tutarında ek harcama rezervasyonu yapan ABD’li reklamverenler, harcamalarını “%100 katma değer” ile eşleştirmeye hak kazanacak. E-postada 1 milyon dolarlık sınır yazıyordu.

Musk’ın Twitter’ın sahibi olarak ilk ayı, içerik denetimi üzerinde çalışan çalışanlar da dahil olmak üzere personelin işten çıkarılmasını ve reklamcılık endüstrisini ürküten büyük kamu şirketlerinin kimliğine bürünen spam göndericilerin olaylarını içeriyor.

General Mills Inc’den lüks otomobil üreticisi Audi of America’ya kadar birçok şirket, satın alma işleminden bu yana Twitter’da reklam vermeyi durdurdu veya duraklattı ve Musk, Kasım ayında şirketin gelirinde “büyük” bir düşüş gördüğünü söyledi.

Reklam satışları, Twitter’ın gelirinin yaklaşık %90’ını oluşturuyor.

Twitter, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

E-postaya göre, Britanya ve Japonya’daki ek harcama için 250.000 ABD Doları rezerve eden reklamverenler %100 eşleşme alırken, diğer tüm bölgelerde 50.000 ABD Doları harcayan markalar eşleşmeyi alacak.

Ekim ayının başlarında Musk, anlaşmasının kapanışından önce reklam alıcılarının güvenini kazanmak amacıyla Twitter’ın “herkese açık bir cehennem” değil, “en saygın reklam platformu” olmasını istediğini söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın