Bir Aile Floater Planı Ile Sağlık Sigortası Kontör Alabilir Miyim?

bende var Son altı yıldır yenilediğim 8 lakh floater sağlık sigortası poliçesi. Belirli sağlık sorunlarım var ve herhangi bir zamanda ek bir plan alıp alamayacağımı veya sigortalı tutarı yalnızca poliçem yenilendiğinde artırıp artıramayacağımı öğrenmek istiyorum. Ayrıca, bir ek plan satın alırsam, önceden var olan tıbbi durumları karşılamak için normal sigortamla birlikte kullanabilir miyim?

– İstek üzerine isim verilmedi

Artan tıbbi enflasyon dikkate alındığında, yakl. Yıldan yıla %10, sigortalı tutarı her yıl artırmak akıllıcadır. Önceden ne tür bir hastalığınız (PED) olduğundan bahsetmediğiniz için, diyabet, tansiyon veya tiroid gibi yaygın olarak bilinen herhangi bir PED’den muzdarip olduğunuzu varsayıyoruz. Bu tür tıbbi durumlarda bile, bir tamamlama planı satın alabilirsiniz (Yükleme değerlendirmesine tabidir). Aynı poliçede sigorta bedelini tamamlamayı veya artırmayı seçerseniz, PED koşullarınız nedeniyle bir bekleme süresinin uygulanacağını unutmamak önemlidir. Ancak günümüzde birçok sigortacı bekleme süresini üç yıldan bir yıla indirecek ürünler sunmaktadır. Mevcut poliçenizde bu özellik yoksa, poliçenizi taşımayı/taşımayı düşünebilir ve PED bekleme sürenizi azaltacak bir plan seçebilirsiniz.

Ancak, sigorta bedelini artırmak yerine ayrı bir poliçe satın almak ve ek poliçe yerine süper ek almak, toplam primi düşük tutacak ve daha önemli faydalar sağlayacaktır. Bir süper yükleme planı, her zaman yükleme planlarından daha fazla olan çok sayıda avantaj sunduğundan, bir yüklemeden daha faydalı olacaktır.

Soru, Reliance General Insurance’ın CEO’su Rakesh Jain tarafından yanıtlandı.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın