Bing, Windows Yardımcı Pilot ve Daha Fazlasıyla ChatGPT Entegrasyonu – apk haber

Microsoft kısa bir süre önce, Google için I/O’nun ve Apple için WWDC’nin yaptığı gibi Microsoft için benzer bir öneme sahip olan geliştirici merkezli etkinliği Build 2023’ü tamamladı. Beklendiği gibi, etkinlik yapay zeka ile ilgili çok sayıda duyuruya ev sahipliği yaptı.

Etkinlik sırasında Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, çeşitli ürün gruplarını kapsayan bir dizi heyecan verici güncellemeyi açıklamak için sahne aldı. Bunlar, Bing, Windows Copilot ve ChatGPT ile ilgili duyuruları içeriyordu.

Bing ile ChatGPT Entegrasyonu, yeni ortak eklenti

Microsoft, OpenAI’nin GPT-4 LLM’si tarafından desteklenen yükseltilmiş bir arama motorunun piyasaya sürülmesiyle Bing’e yeni bir soluk getirdi. Bu başarıyı temel alan şirket, Bing’i ChatGPT için varsayılan arama aracı olarak entegre ederek ChatGPT deneyimini daha da geliştiriyor. Bu entegrasyon zaten ChatGPT Plus abonelerine sunuluyor ve bir eklenti aracılığıyla ücretsiz kullanıcılara sunulacak.

Ek olarak Microsoft, ChatGPT ve Microsoft’un yardımcı pilot teklifleri arasında birlikte çalışabilirliğe izin veren yeni bir ortak eklenti platformu sunmayı planlıyor.

Windows 11 için AI Yardımcı Pilot

Microsoft, Windows 11’in yeni bir Windows yardımcı pilotu alacağını duyurdu. yapay zeka destekli Bing’i Windows’ta görev çubuğuna getiren temel üzerine kuruludur. Teknoloji devi, Windows Copilot önizlemesinin bu yılın Haziran ayında Windows 11 kullanıcıları için hazır olacağını söylüyor.

Geliştiriciler artık eklentileri Microsoft 365 Copilot ile entegre edebilir

Microsoft şimdi Teams mesaj uzantıları, Power Platform bağlayıcıları ve ChatGPT’den yararlanan araçlar dahil olmak üzere üç ana eklenti kategorisi sunacak. “Geliştiriciler, Visual Studio Code ve Visual Studio için Microsoft Teams Toolkit ile Microsoft 365 Copilot için kolayca yeni eklentiler oluşturabilecekler” dedi.

İleride Microsoft, Atlassian, Adobe, ServiceNow, Thomson Reuters, Moveworks ve Mural dahil olmak üzere iş ortaklarından 50’den fazla eklentiyi etkinleştirecek.

Yapay zeka destekli daha fazla özellik elde etmek için Microsoft Edge

Microsoft ayrıca Microsoft 365 Copilot’un Microsoft Edge’e entegre edileceğini duyurdu. Şu anda özel önizlemede olan bu özellik, tarayıcının kenar çubuğuna entegre edilerek kullanıcıların Word, Excel ve daha fazlası gibi Microsoft 365 uygulamalarında işlerini basitleştirmesine olanak tanıyacak.

Yorum yapın