Binance Us, Ethereum Için Alım Satım Ücretlerini Kaldırıyor

Binance US, “sıfır ücret fiyat modelini” hemen geçerli olmak üzere Ether’e (ETH) genişlettiğini duyurdu.

Duyuruya göre, kullanıcılar artık dört Ether spot piyasa çiftiyle serbestçe ticaret yapabilecekler: ETH/USD, ETH/USDT, ETH/USDC ve ETH/BUSD.

Hemen yürürlüğe giren ABD borsası, web sitesindeki “Al & Sat” özelliği aracılığıyla yapılan tüm Ethereum işlemlerinde gaz ücretlerini de kaldırdı.

Binance ABD, Haziran ayında BTC/USD, BTC/USDT, BTC/USDC ve BTC/BUSD için tüm Bitcoin (BTC)spot piyasa işlem ücretlerini kaldırarak 2018’de komisyonsuz kripto ticaretine öncülük eden Robinhood’ın izinden gitti. .

Binance US, Amerika Birleşik Devletleri’nde bağımsız bir varlık olarak faaliyet gösteriyor ancak yine de küresel Binance kripto borsası ile aynı adı ve logoyu taşıyor. Adından da anlaşılacağı gibi Binance US, öncelikle Amerikalı kripto tüccarlarına hitap ediyor.

Binance ABD başkanı ve CEO’su Brian Shroder’a göre, hem BTC hem de ETH üzerindeki ücretlerin kaldırılması, şirketin “kriptoda düşük ücretli lider” konumunu güçlendiriyor. Platformların önce kullanıcıların çıkarlarıyla çalışması artık her zamankinden daha önemli” dedi.

İlgili: İşlem ücretlerinin düşük olması veya hiç olmaması için verilen mücadele neden gerçekten önemli?

Borsalar, kripto kabulünde çok önemli bir rol oynar. Sıfır ücret transferlerini kolaylaştırmak, kullanıcıları dijital varlıklarla daha fazla işlem yapmaya teşvik eder. Bir noktadan diğerine para göndermek pahalıysa, milyonlarca potansiyel kullanıcı teknolojiyi kullanmaktan kaçınır veya bunları sınırlar.

Ücret almaktan kaçınan borsalar, spreadler yoluyla ücretsiz işlemlerden yine de kazanç elde edebilir. Ticarette, bir alım satım çiftinin alış (satış) fiyatı ile alış (alış) fiyatı arasındaki fark olarak bilinir.

Yorum yapın