Binance Net Para Çekme Işlemleri Son 7 Günde 3,6 Milyar Doları Aştı: Rapor

Binance, likiditede bir düşüş yaşıyor gibi görünüyor. Kripto analiz firması Nansen’den gelen bir rapor, Binance’in 7 Aralık’tan 13 Aralık’a kadar 3,6 milyar dolardan fazla net para çektiğini gösteriyor.

Binance brüt çıkışları yaklaşık 8,8 milyar dolar olurken, brüt girişleri yaklaşık 5,1 milyar dolar oldu.

Ayrıca Binance, Kasım ayında Ethereum ERC-20 jetonlarının günlük net girişinde 2 milyar dolardan fazla görürken, bu durum 12-13 Aralık arasında 1 milyar doların üzerinde çıkışa dönüştü.

Binance ERC-20 Token Akışı ve Bakiyesi. Kaynak: Nansen Analitiği

Nansen teknisyeni Andrew Thurman’a göre, likiditedeki düşüş kısmen büyük piyasa yapıcıların borsadan çıkmasından kaynaklanmış olabilir. Thurman’ın araştırması, Wintermute’un geri çekildi 11-12 Aralık tarihlerinde 300 milyon doların üzerinde ve Jump Finance itfa 12-13 Aralık tarihleri ​​arasında Binance USD (BUSD) cinsinden 30 milyon doların üzerinde.

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, ancak 12 Aralık’ta ABD Adalet Bakanlığı’nın yöneticilerini mali suçlarla suçlamayı düşündüğünü iddia eden bir rapor üzerine baskı altına girdi. Adalet Bakanlığı konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlamadı ancak Binance, raporun “yanlış” olduğunu iddia etti.

Çıkışlara yanıt olarak Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, talep edildi Binance’in başarılı olduğunu kanıtlayacak bir “stres testi” işlevi göreceğinden, etkinliğin borsa için iyi olabileceğini:

Bu olumlu tutuma rağmen Binance’in kendi eğitim kaynakları, düşük likiditenin genişleyen alış-satış marjlarına ve daha fazla kaymaya yol açabileceğini ve her ikisinin de müşteriler için olumsuz olabileceğini belirtiyor.

Yorum yapın