Binance, Kripto Rezervlerini Doğrulamak Için Donald Trump’a Hizmet Eden Bir Denetim Firmasıyla Anlaştı

Kripto para borsası Binance, FTX’in düşüşüyle ​​tetiklenen rezerv kanıtı (PoR) denetimlerinin bir parçası olarak muhasebe firması Mazars ile çalışıyor.

Wall Street Journal’ın 30 Kasım’da bildirdiğine göre, eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın şirketinde çalışan muhasebe firması Mazars, Binance’in PoR güncellemelerinin bir parçası olarak “üçüncü taraf mali doğrulama” yapmak üzere resmi denetçi olarak atandı.

Bir Binance sözcüsünün bildirdiğine göre, muhasebe firmasının Binance’in Bitcoin (BTC) PoR ile ilgili halka açık tüm bilgilerini zaten incelediği ve ayrıca gelecekteki güncellemeleri ve belirteçleri doğrulayacağı bildirildi. Temsilci, “BTC için ilk doğrulama güncellemesi bu hafta tamamlanacak” diye ekledi.

Mazars, merkezi Paris’te bulunan uluslararası bir muhasebe firmasıdır. Amerika Birleşik Devletleri bölümü Mazars USA, Trump’ın uzun süredir muhasebe firmasıydı ve 2019’dan beri bir Temsilciler Meclisi Gözetim ve Reform Komitesi’nin Trump’ın bazı mali kayıtlarını talep etmesiyle bir tartışmaya karışmıştı. Firmanın sonunda Trump ve ailesiyle bağlarını kestiği bildirildi. 2022’de.

Haber, Binance’in PoR denetimlerinin bir parçası olarak büyük miktarlarda kripto para birimini hareket ettirdiği bir dönemde geldi. 28 Kasım’da Binance, bilinmeyen bir cüzdana 127.351 BTC veya yaklaşık 2 milyar dolar gönderdi ve ardından CEO Changpeng “CZ” Zhao, işlemin devam eden PoR sürecinin bir parçası olduğunu duyurdu.

Eylem, toplulukta bazı endişeleri tetikledi, daha önce CZ, borsaların cüzdan adreslerini kanıtlamak için büyük miktarlarda kripto taşıması gerektiğinde bunun kötü bir haber olduğunu savundu.

Daha önce bildirildiği üzere Binance, FTX kripto borsasının çökmesine ve iflasına yanıt olarak bir PoR süreci ve mekanizması başlattı. 25 Kasım’da firma, Binance’in şeffaflığını kanıtlamak için aldığı pek çok önlemden yalnızca biri olan Bitcoin için Merkle Tree destekli fon kanıtı da yayınladı.

İlişkili: OKX, rezervlerini nasıl kendi kendine denetleyeceğine ilişkin talimatlarla birlikte rezerv kanıtı sayfası yayınladı

OKX ve KuCoin gibi diğer birçok borsa da PoR raporlarını yayınlamak için acele ederken, FTX’in çöküşünün ardından müşterilerinin güvenini korumak için büyük çaba sarf eden Binance yalnız değil. Bu arada, bazı endüstri gözlemcileri, borsalar tarafından mevcut PoR sürecinin, taklit edilmesi çok zor olan yükümlülükler sağlamadıkça büyük ölçüde yararsız olduğuna inanıyor.

Binance, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Yorum yapın