Binance, Japonya’da Düzenlenmiş Kripto Borsasını Satın Aldı

Kripto para borsası Binance, ülkedeki lisanslı bir kripto hizmet sağlayıcısının %100 hissesini satın aldıktan sonra Japon pazarına yeniden girmeyi planlıyor. Cointelegraph Japonya bildirildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 30 Kasım’da yaptığı resmi bir kamu duyurusunda, kripto borsasının yasal uyumluluk kapsamında Japon pazarına yeniden girmeyi taahhüt ettiğini söyledi. Japonya Finansal Hizmetler Ajansı lisanslı bir işletme olan Sakura Exchange BitCoin’in (SEBC) satın alınması, dört yıl sonra küresel borsanın Japon pazarına yeniden girişini işaret edecek.

En son satın alımın öneminden bahseden bir Binance sözcüsü Cointelegraph’a şunları söyledi:

“SEBC’nin satın alınmasının, Binance’in Doğu Asya’daki ilk lisansını işaret ettiğini söyleyebiliriz ve Asya potansiyeli olan bir pazar olduğundan, diğer bölgelerde genişlemeyi umuyoruz.”

Binance, FSA’nın lisanssız çalıştığına dair bildiriminin ardından 2018’de faaliyetlerini ve Japonya’da bir genel merkez açma planlarını durdurmak zorunda kaldı. Japon hükümeti kripto borsasını 2021 yılında da benzer gerekçelerle yeniden uyarmıştı.

Binance’in, bağımsız olarak lisans almanın zor olduğu bir kripto pazarına girmek için düzenlenmiş bir kuruluşu satın alması yeni bir şey değil. Daha önce Binance, düzenlemeye tabi bir kuruluşta hisse satın aldıktan sonra Malezya pazarına yeniden girmeyi başardı.

Benzer şekilde, borsa, düzenlenmiş bir borsada% 18 hisse ile Singapur pazarına yeniden girdi. Kripto borsası, düzenleyicilerin erişimini reddetmesinin ardından Paysafe ile ortaklık yaparak İngiltere’nin sterlin ödeme ağına da erişmeyi başardı.

İlişkili: Japonya Bankası dijital yen’i üç mega banka ile deneyecek

Cointelegraph, borsanın Japonya’da da bağımsız bir lisans başvurusunda bulunup bulunmadığını öğrenmek için Binance’e ulaştı, ancak bir sözcü yorum yapmaktan kaçındı.

Japonya, kripto varlık ticareti konusunda bir tür düzenleme getiren ilk kripto ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Katı olmakla birlikte, Japonların kripto para birimi düzenlemelerine yaklaşımı büyük ölçüde takdir gördü ve hatta G20 ülkeleri küresel kripto para parametreleri konusunda ulusa danıştı.

Son zamanlarda Japonya, daha fazla kripto girişimini teşvik etmek ve gelişmelerine izin vermek için düzenleyici politikasını daha da kolaylaştırdı ve madeni para listelemelerini kolaylaştırdı.

Yorum yapın