Binance Ceo’su: İnsanların Yalnızca %1’I Şu Anda Kripto Paranın Kendi Kendine Velayetini Kaldırabilir

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, kripto topluluğunu kendi kendine velayet konusunda uyardı ve kriptolarına sahip olmayı seçen insanların %99’unun muhtemelen bir şekilde kriptolarını kaybedeceğini öne sürdü.

CZ, “temel bir insan hakkı” olarak atıfta bulunarak, yıllardır kendi kendine velayetin destekçisi olmuştur, ancak kullanıcıları her zaman “bunu doğru yapmaya” teşvik etmiştir. Şubat 2020’de kendi kendini depolayan kripto hakkında bir “CZ’s Tips” yayınladı.

Sırasında Binance CEO’su, 14 Aralık’ta Binance tarafından işletilen bir Twitter Spaces’ta, güvenlik anahtarlarının çoğu zaman güvenli bir şekilde saklanmadığını, yedeklenmediğini veya uygun şekilde şifrelenmediğini savunarak, kendi kendini koruyan cüzdanları kullananları dikkatli olmaya teşvik etmeye devam etti:

“Çoğu insan için, bugün insanların %99’u kendi başlarına kripto tutmalarını istediğinde sonunda onu kaybedecekler.”

CZ, kişinin kendi cüzdanında kripto para tutmanın “risksiz olmadığını” yineledi ve “daha fazla insanın kendi cüzdanlarını tutarak para kaybettiğini — kendi başlarına tuttuklarında, merkezi bir borsada olduğundan daha fazla kripto kaybettiğini” öne sürdü.

“Çoğu kişi güvenlik anahtarlarını yedekleyemez; cihazı kaybedecekler […] Yedeklemeleri için uygun şifrelemeye sahip olmayacaklar; Kağıda yazacaklar, başkası görecek ve o parayı çalacaklar” dedi.

Binance yöneticisi ayrıca, kendi kendine saklama fonları düzgün bir şekilde yönetilse bile, “bir kişi vefat ederse, en yakın akrabalarına vermenin bir yolu olmadığını”, Binance gibi emanetçilerin ise “standart bir işletim prosedürü” uygulayabileceğini belirtti. ” o sorunu çözmek için,.

Binance yöneticisi, “farklı çözümlerin farklı risk profillerine sahip olduğu” sonucuna vardı ve kendileri için en iyisinin ne olduğuna karar vermenin kullanıcıya bağlı olduğu sonucuna vardı.

Binance’in operasyonlarının çoğunun “merkezi” olmasına rağmen CZ, 14 Kasım’da Twitter Space’te daha önce yaptığı bir tartışmada Binance’i mutlu bir şekilde kapatacağını belirterek, şirketin saklama ve kendi kendine saklama çözümlerine yönelik tercihi konusunda “tarafsız” kaldığını yineledi. kullanıcılar merkezi olmayan alternatiflere geçerse merkezi kripto para birimi değişimi.

“İnsanların kendi varlıklarını kendi gözetimlerinde güvenli ve kolay bir şekilde tutmalarına izin vermenin bir yolunu bulabilirsek, ki bu genel nüfusun %99’u bunu yapabilir, merkezi borsalar olmayacak veya muhtemelen olması da gerekmeyecek; harika,” dedi CZ.

İlişkili: Kripto topluluğu üyeleri, Binance’te banka operasyonunu tartışıyor

Binance’in en son Twitter Spaces etkinliği, bilançosu ve olası davalarla ilgili endişeler nedeniyle önemli miktarda geri çekilme görülen borsa için çalkantılı bir döneme denk geliyor.

Wall Street Journal, 11 Aralık’ta Binance’in rezerv kanıtı denetiminde birkaç kırmızı bayrak olduğunu bildirirken, Reuters 13 Aralık’ta ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’e yönelik üç yıllık bir soruşturmanın sonuna yaklaştığını ve suç duyurusunda bulunun.

Son birkaç gün, 24 Aralık ile 24 saatlik bir süre içinde, Binance USD (BUSD), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC)’nin 2,2 milyar dolarlık çıkışı da dahil olmak üzere, ticaret platformundan çekilen yüksek hacimli stabilcoin çıkışlarına tanık oldu. 13-14, blockchain istihbarat platformu Glassnode’un verilerine göre.

13-14 Aralık tarihlerinde Binance’te 24 Saatlik BUSD, USDT ve USDC çıkışları. Kaynak: Glassnode.

İlginç bir şekilde, uzun süredir Tether eleştirmeni olan Bitfinex’ed, 14 Aralık’ta 98.000 Twitter takipçisine Binance’in müşterilerine hisseli USDT’de %50 APR sunduğuna dair bir ekran görüntüsü paylaştı ve borsanın sözde iddiasını desteklemek isteyebileceğini iddia etti. hızla azalan stablecoin rezervleri.

En son Twitter Space tartışmasında CZ, zayıflayan piyasa duyarlılığını – özellikle saklama çözümlerine atıfta bulunarak – FTX’in feci düşüşüne bağladı.

Yorum yapın