Bilmen gereken her şey – apk haber

Meta’nın sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, grup ayarları ekranı için yeni bir arayüz yayınladığı bildiriliyor. Özellik şu anda bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda.

“WhatsApp’ın uygulamanın belirli bir bölümü için başka bir ince ayarlı arayüz sunduğunu keşfettik. Aslında, Android 2.23.11.11 için en son WhatsApp beta güncellemesini yükledikten sonra, bazı beta kullanıcıları yeniden tasarlanmış grup ayarlarını deneyebilir” dedi.

Rapora göre, yeni arayüz daha net ve daha sezgisel. Bir seçenek her seçildiğinde ek bir pencere açmak yerine, artık anahtarı değiştirerek doğrudan ekrandan etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak mümkün, bu da zaman tasarrufu sağlıyor.

Ayrıca grup yöneticileri, yeni güncelleme ile diğer katılımcıların gruba kişi eklemesine izin verip vermemeye karar verebilir.

Rapora göre, WhatsApp tarafından grup ayarları bölümü için yeni arayüzün yakın zamanda piyasaya sürülmesi, yalnızca özellikler açısından değil, aynı zamanda görsel çekicilik açısından da uygulamanın genel deneyimini geliştirmeye olan bağlılıklarının bir başka kanıtı olarak hizmet ediyor.

Aslında, bu güncelleme, kullanıcıların modern tasarımı takdir etmelerini sağlayarak, uygulamayı sürekli olarak iyileştirmeye yönelik devam eden taahhütlerini göstermektedir.

Grup ayarları ekranının yeni arayüzü, Google Play Store’dan Android için en son WhatsApp beta güncellemesini yükledikten sonra bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcının kullanımına sunulacaktır.

Bu arada Meta CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde WhatsApp için yeni bir özellik duyurdu. Kullanıcılar artık gönderilen mesajlarını 15 dakikalık bir pencerede düzenleme olanağına sahip. Özellik şu anda küresel olarak kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak.

Tek yapmanız gereken, gönderilen bir mesaja uzun basmak ve menüden ‘Düzenle’yi seçmek.

Yorum yapın