Biden, Yapay Zeka Tehlikeleri Konusunda Microsoft ve Google CEO’larıyla Buluşmak İçin “Uğradı” – apk haber

Başkan Joe Biden, teknoloji küresel olarak hükümetlerin ve yasa koyucuların dikkatini çekerken riskleri ve önlemleri tartışmak üzere Perşembe günü Alphabet Inc’in Google ve Microsoft da dahil olmak üzere önde gelen yapay zeka şirketlerinin CEO’larıyla Beyaz Saray’da düzenlenen bir toplantıya katıldı.

Üretken yapay zeka bu yıl, ChatGPT gibi uygulamaların halkın ilgisini çekmesi ve şirketler arasında işin doğasını değiştireceğine inandıkları benzer ürünleri piyasaya sürme telaşına yol açmasıyla moda bir kelime haline geldi.

Milyonlarca kullanıcı, destekçilerinin tıbbi teşhis koyabildiğini, senaryo yazabildiğini, yasal özetler oluşturabildiğini ve yazılım hatalarını ayıklayabildiğini söyleyen bu tür araçları test etmeye başladı. kampanyalar.

Bir Beyaz Saray yetkilisi Reuters’e verdiği demeçte, toplantıya “gelen” Biden’ın da ChatGPT’yi kullandığını söyledi. İsimlerinin verilmemesini isteyen yetkili, “ChatGPT hakkında kapsamlı bir şekilde bilgilendirildi ve bunu denedi/yaptı” dedi.

Perşembe günkü 11:45 ET’de (1545 GMT) başlayan iki saatlik toplantıya Google’dan Sundar Pichai, Microsoft Corp’tan Satya Nadella, OpenAI’den Sam Altman ve Anthropic’ten Dario Amodei’nin yanı sıra Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Biden’ın Genelkurmay Başkanı da dahil olmak üzere yönetim yetkilileri katıldı. Jeff Zients, Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Ulusal Ekonomik Konsey Direktörü Lael Brainard ve Ticaret Bakanı Gina Raimondo.

Harris yaptığı açıklamada, teknolojinin yaşamları iyileştirme potansiyeline sahip olduğunu ancak güvenlik, mahremiyet ve medeni haklar endişeleri doğurabileceğini söyledi. Baş yöneticilere, yapay zeka ürünlerinin güvenliğini sağlamak için “yasal sorumlulukları” olduğunu ve yönetimin yapay zeka konusunda yeni düzenlemeler geliştirmeye ve yeni mevzuatı desteklemeye açık olduğunu söyledi.

Toplantı öncesinde OpenAI’den Altman, gazetecilere Beyaz Saray’ın “doğru yapmak” istediğini söyledi.

Beyaz Saray’ın yapay zeka yönetmeliği konusunda yeterince hızlı hareket edip etmediği sorulduğunda, “Bunun önüne geçmeye çalışmak güzel,” dedi. “Kesinlikle bir meydan okuma olacak, ama üstesinden gelebileceğimizden eminim.”

Yönetim ayrıca Ulusal Bilim Vakfı’ndan yedi yeni yapay zeka araştırma enstitüsü kurmak için 140 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu ve Beyaz Saray Yönetim ve Bütçe Ofisi’nin federal hükümet tarafından yapay zeka kullanımına ilişkin politika kılavuzu yayınlayacağını söyledi.

Anthropic, Google, Hugging Face, NVIDIA Corp, OpenAI ve Stability AI dahil olmak üzere önde gelen AI geliştiricileri, AI sistemlerinin halka açık bir değerlendirmesine katılacak.

Biden’ın yeniden seçilme teklifini açıklamasından kısa bir süre sonra, Cumhuriyetçi Ulusal Komite Biden’ın ikinci döneminde distopik bir geleceği gösteren ve tamamen yapay zeka görüntüleriyle oluşturulmuş bir video hazırladı.

AI teknolojisi çoğaldıkça bu tür siyasi reklamların daha yaygın hale gelmesi bekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileri, Avrupa hükümetlerinin teknoloji düzenlemesi konusunda ve derin sahtekarlık ve yanlış bilgilendirme konusunda güçlü kurallar oluşturma konusunda benimsediği zorlu yaklaşımın gerisinde kaldı.

“Bunu bir yarış olarak görmüyoruz” diyen üst düzey yetkili, yönetimin konuyla ilgili ABD-AB Ticaret ve Teknoloji Konseyi ile yakın çalıştığını da sözlerine ekledi.

Şubat ayında Biden, federal kurumları AI kullanımlarındaki önyargıyı ortadan kaldırmaya yönlendiren bir yürütme emri imzaladı. Biden yönetimi ayrıca bir AI Haklar Bildirgesi ve bir risk yönetimi çerçevesi yayınladı.

Geçen hafta, Federal Ticaret Komisyonu ve Adalet Bakanlığı’nın Sivil Haklar Bölümü de yasal yetkilerini AI ile ilgili zararlarla mücadele etmek için kullanacaklarını söylediler.

Teknoloji devleri birçok kez seçimler etrafında propaganda, COVID-19 aşıları hakkında sahte haberler, pornografi ve çocuk istismarı ve etnik grupları hedef alan nefret dolu mesajlarla mücadele sözü verdi. Ama başarısız oldular, araştırmalar ve olaylar gösteriyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın