Başlatma Paneli Aracılığıyla Anında Nft Basımını Etkinleştirmek Için Opera Crypto Tarayıcı

Cointelegraph’a gönderilen bir duyuruda firma, Web3 veya NFT alanına yeni başlayanların NFT’leri kolayca basmasına izin vermek için Alteon LaunchPad ile ortaklık kurduğunu belirtti. Entegrasyon ile kullanıcılar, akıllı bir sözleşme yazan ve dosyayı bir blok zincirine yükleyerek dosyaları NFT’lere dönüştüren tarayıcıya medya dosyalarını sürükleyip bırakmalarına izin veren bir özelliğe erişebilecekler.

Opera’da bir yönetici olan Susie Batt’a göre bu, kullanıcıların Web3’ü keşfetmesine ve ekosisteme katkıda bulunmasına olanak tanıyacak. Bat açıkladı:

“Artık kullanıcılarımız platform kullanım ücreti olmadan anında ve basit bir şekilde NFT’ler oluşturabilecek ve daha fazla insanı gelişen NFT endüstrisini keşfetmeye teşvik edecek.”

Araç sayesinde ekip, herhangi bir Web3 deneyimi olmayan kullanıcıların da Web3 ekonomisine erişebileceğine inanıyor. Bu, farklı geçmişlere sahip sanatçıların NFT’leri daha az karmaşık bir şekilde oluşturabilecekleri anlamına gelir.

NFT basım aracı, iş akışlarını basitleştirmeye odaklanan bir proje olan Alteon adlı bir firma tarafından sağlanmaktadır. Alteon’un kurucu ortağı Matt Cimaglia, bu entegrasyonun amacının, çeşitli geçmişlere sahip içerik yaratıcıları için “oyun alanını eşitlemek” olduğunu söyledi. “Opera ile ortaklığımız, geleneksel kreatifler ile Web3 yaratıcısı ekonomisi arasındaki teknoloji boşluğunu kapatıyor, böylece herkes blockchain teknolojilerinin sunduğu fırsatlardan yararlanabilir.”

İlişkili: Opera Crypto Tarayıcı, Güneydoğu Asya’da Web3 erişilebilirliğini desteklemek için Coin98’i entegre ediyor

19 Ocak’ta Opera, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalara (DApp’ler), oyunlara ve metaverse platformlarına erişmesine izin vermek için Web3 tarayıcısının beta sürümünü Windows, Mac ve Android’de yayınladı. 15 Nisan’da proje iPhone ve iPad’de yerini aldı.

Opera’nın Opera Crypto Browser adlı özel Web3 tarayıcısı, bir fırlatma rampası ile en son entegrasyonu ile değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) alanına girdi.

Yorum yapın