Bankman-Fried ‘Hayal Görüyor’ Ve Hapse Giriyor

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), bu hafta bir dizi tartışmalı kamuya çıkışının ardından eleştirildi ve Galaxy Digital’den Mike Novogratz, eski kripto para kralına en son saldıranlardan biri oldu.

1 Aralık’ta Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, 30 Kasım’da New York Times’ın yıllık DealBook Zirvesi’nde Andrew Ross Sorkin ile yaptığı röportajla ilgili olarak SBF’ye yönelik bir eleştiri tiradını yayınladı.

Bloomberg’e konuşan Novogratz, canlı röportajda asla dolandırıcılık yapmaya çalışmadığını açıklamasının ardından SBF’yi “hayal ürünü” olarak nitelendirdi.

Novogratz, “Avukatlarının onun konuşmasına izin vermesi biraz şaşırtıcı,” dedi ve ekledi, “iki röportajı izledikten sonra, akla sanrılı kelimesi gelmeye devam etti.”

Novogratz, kripto topluluğundaki birçok önde gelen kişinin eski FTX CEO’su için hapis cezasının gerekli olduğu yönündeki düşüncesini yinelemesiyle, azarlama burada bitmedi:

Gerçek şu ki, Sam ve arkadaşları bir sahtekarlığı sürdürdüler. İnsanlardan para çaldı, insanlar hapse girmeli.”

Galaxy Digital, iflas eden firmaya 76,8 milyon dolarlık bir risk ifşa ederek FTX çöküşünün kurbanları arasında yer alıyor.

Eski FTX CEO’su da bir dizi medya görüntüsünde yer alıyor gibi görünüyor son birkaç gün içinde.

1 Aralık’ta Good Morning America’da verdiği bir röportajda SBF, FTX’in bir “Ponzi planı” değil, “gerçek bir iş” olduğu konusunda ısrar etti ve FTX müşteri mevduatlarının Alameda’nın alacaklılarına ödeme yapmak için kullanıldığı bilgisini yalanladı.

IBC Group’un kurucusu ve CEO’su Mario Nawfal ile yakın zamanda yapılan bir Twitter Spaces röportajında, yine SBF yalvardı şirketlerinde neler olup bittiğine dair cehalet. Gerçekte ne olduğu sorulduğunda, yanıtları çok belirsizdi.

“Ben, bilirsiniz, temelde ve ne yazık ki şu anda verilerin çoğuna erişimim olmadığını söyleyerek bunu uyarmalıyım” dedi.

Birçok kişi SBF’nin neler olup bittiğine dair yabancılığının ve cehaletinin bir resmini çizmeye çalıştığını öne sürerken, tepkiler de aynı derecede gürültülüydü.

Kraken’in kurucu ortağı Jesse Powell, marj ticaretinin nasıl çalıştığını yanlış anladığı için SBF’yi de çağırdı.

BitBoy Crypto’nun yaratıcısı Ben Armstrong’un sahip olduğu anlaşılıyor. düzenlenmiş 3 Aralık’ta SBF ile kendi Twitter Spaces etkinliği.

İlişkili: “FTX kodunu hiç açmadım:” SBF, vlogger ile uzun ve samimi bir konuşma yaptı

Bu arada, kripto topluluğu bu hafta tutarsız tepkileri ve sorumluluk eksikliği nedeniyle SBF’yi kızdırdı.

1 Aralık’ta Reflexivity Research’ün kurucu ortağı Will Clemente, NYT röportajını izlemenin acı verici olduğunu söyledi. ekleme, “SBF açıkça kıçından konuşuyor. Net bir cevap veremiyorum, hatta kameraya bakamıyorum. O sadece kendine daha derin bir çukur kazıyor…”

Yorum yapın