Bahamalar Sulh Ceza Mahkemesi Yargıcı Sbf’nin Kefaletle Serbest Bırakılmasını Reddetti

Sam Bankman-Fried’in kefalet başvurusu, 13 Aralık’ta Bahamalar Sulh Ceza Mahkemesi’nde mahkeme başkanı JoyAnn Ferguson-Pratt’ın “kaçma riskini” vurgulaması ile reddedildi.

Bankman-Fried’in avukatı, 30 yaşındaki kripto yöneticisinin “depresyon” ve “uykusuzluktan” muzdarip olduğunu, sabıka kaydı olmadığını ve kaçmadığını savunarak 13 Aralık’ta kefalet ücretinin 250.000 $ olarak belirlenmesini talep etmişti. Bahamalar, bunu yapmak için “bol fırsata” rağmen.

SBF’yi temsil eden avukat ayrıca, müvekkillerinin tutuklandığından beri “Adderall” ve “antidepresanlar” dahil olmak üzere ilaç kullanmadığını iddia etti. Avukatlar ayrıca, SBF’nin kefaletle serbest bırakılması halinde elektronik izlemeye veya yerel bir polis karakoluna rapor vermeye itiraz etmediğini söylediler.

Bununla birlikte, yargıç Ferguson-Pratt’ın daha önce SBF’nin kefalet talep etme hakkı olduğunu belirtmesine rağmen, yargıç Bankman-Fried’in avukatlarının talebini reddederek kripto yöneticisinin 8 Şubat 2023’e kadar Bahamalar Ceza İnfaz Kurumu’nda gözaltında tutulmasına hükmetti. .

Dava, belirtilen tarihe ertelendi.

Bankman-Fried, Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin kendisine karşı sekiz adet mali ve seçim dolandırıcılığı da dahil olmak üzere suç duyurusunda bulunduğuna dair resmi bildiriminin ardından Bahamalar Kraliyet Polis Gücü tarafından 12 Aralık’ta gözaltına alındı.

İlgili: SBF iddianamesi üzerine SDNY avukatı “Güneşte şort ve tişörtlerle dolandırıcılık yapabilirsiniz” diyor

O zamandan beri, Bankman-Fried aleyhine ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’ndan bir dava da dahil olmak üzere çeşitli düzenleyici makamlardan birkaç suçlama daha gün ışığına çıktı.

Güncelleme (13 Aralık 20:05 UTC): SBF’nin kefalet talebiyle ilgili bilgi eklendi

Güncelleme (13 Aralık 21:55 UTC:) SBF’nin kefalet başvurusunun reddine ilişkin güncelleme eklendi.

Yorum yapın