Bahama Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, Yeni Ftx Ceo’sunu ‘Yanlış Beyanlar’ Nedeniyle Eleştirdi

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX’in yeni CEO’sunu iflas etmiş kripto para borsasıyla ilgili devam eden soruşturmayla ilgili açıklamalarından dolayı kınadı.

Bahama düzenleyicisi, Cointelegraph’a gönderdiği bir basın açıklamasında, John J. Ray III’ün sorunlarının tam olarak ifadesine doğrudan işaret etmedi, ancak Bahamalar hükümetinin eski CEO Sam Bankman-Fried’den oluşturmasını istediği son raporlara değindi. yeni bir multi-milyon jeton ve kontrolü onlara devredin.

Raporda ayrıca Bahamalar yetkililerinin Bankman-Fried’in FTX’in önemli bilgisayar sistemlerine yeniden erişmesine yardım etmeye çalıştığı iddia ediliyor. ABD’li avukatlara göre Bahamalı yetkililer, bir ABD mahkemesinin gözetimi altında dijital varlıkların kontrolünü ele geçirmek için FTX sistemlerine “yetkisiz erişimi yönlendirmekten sorumluydu”.

Menkul kıymetler düzenleyicisi, çöken borsaya ve CEO’suna karşı katı önlem alan ilk düzenleyiciler olduklarını söyledi. Dijital varlıkların saklanmasıyla ilgili söylentilere değinen basın açıklamasında, yetkililerin Bahamalar yüksek mahkemesi tarafından verilen emirler üzerine FTX borsasının potansiyel olarak “karma dijital varlıklarının” transferini güvence altına aldığı belirtildi. Basın açıklaması şöyleydi:

“Komisyon bu varlıkları yalnızca (Bahama Yasası uyarınca) mütevelli olarak elinde tutuyor ve mahkemenin talimatına uygun olarak nerede olurlarsa olsunlar FTX’in alacaklılarına ve müşterilerine nihai olarak dağıtılacak.”

Bahamalar düzenleyicisi, Ray’i yetkililer ve Bankman-Fried arasındaki “düzeltilmiş e-posta yazışmalarını” kullanmakla da suçladı. Yayın, bu redaksiyonların yanlış bir iletişim izlenimi yaratmak için tasarlandığını ve Ray’in tüm senaryonun gayet iyi farkında olduğunu söyledi.

İlişkili: Son Dakika: SBF, Bahamalar Sulh Ceza Mahkemesi yargıcı tarafından kefaletle serbest bırakıldı

Menkul kıymetler düzenleyicisi, Ray ve temsilcilerinden “soruşturmayı engellememelerini” istedi ve CEO’yu, endişelerini kamuya açıklamadan önce komisyona açıklamamakla suçladı.

Bankman-Fried, ABD hükümetinin talebi üzerine Bahamalar yetkilileri tarafından 12 Aralık’ta geç saatlerde tutuklandı. Bir gün sonra, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, Bankman Fried’ı ABD’li yatırımcıları dolandırmakla suçladı.

Yorum yapın