Aztec Network, A16Z Tarafından Yönetilen B Serisi Finansmanda 100 Milyon $ Güvence Altına Aldı

Özel katman-2 zinciri Aztec Network, 15 Aralık’ta risk sermayesi şirketi a16z kripto liderliğindeki 100 milyon dolarlık bir B Serisi finansman turunu duyurdu. Turdaki diğer yatırımcılar arasında A Capital, King River, Variant, SV Angel, Hash Key, Fenbushu ve AVG yer alıyor.

Şirket, a16z ile ortaklık kurarak yeni mühendisler işe almayı ve kullanıcıların herhangi bir temel bilgi ifşa etmeden blockchain kurallarına uyulduğunu doğrulamalarına olanak tanıyan bir “yeni nesil şifreli mimari” oluşturmayı planlıyor. Şifrelenmiş blok zincirleri, kullanıcıların gizlilik ve anonimlik ile işlem yapmasına olanak tanır.

“İnşa ettiğimiz şey, son kullanıcının ürün yerine müşteri olduğu, birbirimizle çevrimiçi etkileşim kurma biçimimizi dönüştüren devrim niteliğinde bir teknoloji parçası. Aztec CEO’su Zac Williamson resmi duyuruda, uçtan uca şifrelenmiş blok zincirlerin bireyleri koruyarak merkezi finansal sistemlere olan ihtiyacı ortadan kaldırdığını belirtti.

Aztec’in 12 ay içinde bir test ağı lansmanı üzerinde çalıştığı ve 24 ay içinde tam bir ana ağ konuşlandırması üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

İlgili: Ethereum’un Şanghay yükseltmesinde neler var ve neler yok?

Şirkete göre kriptografisi, Aztec Connect ile üretimde test edildi ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin gizliliği yüzlerce işleme entegre etmesine izin verdi. Aztec Connect’in ekosistemi, Aave, Curve, Lido, Element, Set Protocol, Compound ve Liquity gibi Ethereum DeFi protokollerini içerir.

Şirket ayrıca, şifrelenmiş ve şifrelenmemiş uygulamaları sorunsuz bir şekilde entegre etmek için tasarlanmış blok zinciri için bir kamu-özel yürütme katmanı geliştiriyor. Aztek kurucu ortağı Joe Andrews şunları kaydetti:

“PGP ve SSL’den uçtan uca şifreli mesajlaşmaya kadar, işletmelerin ve ticaretin gelişmesi için günlük hayatımızda şifrelemeye güveniyoruz. a16z ile, Netscape’ten bu yana keyif aldığımız şifrelemeyi dijital Web3.0 hayatımıza getirmek için devlerin omuzlarında duruyoruz. Aztec’i ana akıma ölçeklendirmemize yardımcı olacak daha iyi bir ortak düşünemezdik.”

Cointelegraph’ın bildirdiğine göre Aztec’in gizlilik ağı, Ethereum blok zincirinde resmi olarak Şubat 2020’de başlatıldı. Zcash tabanlı teknolojiyle, miktarların kriptografik olarak gizlendiği gizli belirteçler sağladı.

Yorum yapın