Ayı Piyasasından Sonra Gelişmeye Yardımcı Olacak Pazarlama Stratejileri

Herhangi bir yatırımcı size ayı piyasasının yatırım döngüsünün doğal bir parçası olduğunu söyleyecektir. Ancak neden bu kadar çok insan piyasa düşer düşmez yatırımlarından vazgeçiyor? Daldırma satın almanın elde edebileceği potansiyel faydaları henüz görmedik mi?

Ayı piyasası, yalnızca yüksekten satmayı öngörmek için düşükten satın alma zamanı değil, aynı zamanda stratejinizi yansıtmak için de en iyi zamandır. Ayı piyasası sırasında portföyünüzden memnun değilseniz, dönüş nihayet geldiğinde boğayı (piyasayı) nasıl boynuzlarından tutacaksınız?

Ayı piyasaları

Ayı piyasası, fiyatların sürekli olarak düştüğü ve yatırımcıların daha fazla düşüş beklediği piyasadaki düşüş eğilimini ifade eder. Yatırımcılar sermayelerini kaybetme olasılıkları konusunda giderek daha sinirli hale geldikçe, genellikle yüksek düzeyde şüphecilik ve karamsarlıkla ilişkilendirilir. Bu genellikle yaygın satışlara, daha düşük fiyatlara ve daha fazla kayıplara yol açar ve bu da bir kısır döngü yaratır.

Birçok faktörden etkilenen piyasa doğası gereği değişkendir. Ancak tarih, ayı piyasalarında bile keşfedilecek ve değerlendirilecek fırsatların her zaman olduğunu kanıtlıyor.

Ayı piyasasında hayatta kalmak ve bir sonraki adıma hazırlanmak

Hedef kitlenizi gözden geçirin

Hedef kitleniz, mesajınız ve ideal topluluk resminizle hâlâ uyumlu mu? İş modelinizin veya ürününüzün geliştiğini varsayalım. Bu durumda, mesajınızla yankı uyandıracak doğru kitleyi hedeflediğinizden emin olmak için pazarlama çabalarınızın buna göre uyarlanması gerekecektir.

Kanallarınızı göz önünde bulundurun

Dijital medyanın yükselişiyle birlikte, topluluğunuza ulaşmak için kullanabileceğiniz çok sayıda platform var. Stratejik ve odaklı pazarlama materyalleri ile hedef kitlenizin çabalarınızı yönlendirmek için en çok hangi platformu kullandığını belirlemeniz gerekir.

İçerik hala kral

Sonsuz kaydırmayı duraklatmak için mesajınızın ikna edici olması gerekir. Kitlenize ulaşmak için hangi kanalı seçerseniz seçin, içeriğiniz ilgi çekici olmalıdır. Pazarlama çabalarınız kestirme yoldan gitmek isteyeceğiniz bir yer değil, bu nedenle dikkat çekecek ve dönüşümleri artıracak yüksek kaliteli içeriğe yatırım yapın.

YG’ye odaklanın

Pazarlama harcamalarınızı haklı çıkarmak için doğal olarak bir yatırım getirisi görmek isteyeceksiniz, bu nedenle dikkatli değil odaklanarak hareket edin. Doğru metrikleri takip ettiğinizden ve kampanyalarınızın sonuç verdiğinden emin olun. Herhangi bir geri dönüş veya medya katılımı görmüyorsanız, ayarlamalar yapmak ve pazarlamanızın etkili ve ikna edici olmasını sağlamak sizin için bir işarettir.

Ufkunuzu test edin

Yeni fikirler ve stratejiler denemekten korkmayın çünkü ayı piyasası, zamanımızı temeller üzerinde harcamamıza izin veriyor. Sizin, şirketiniz ve yatırımcılarınız için neyin işe yaradığını bulmayı hedefleyin.

Ayıyı kabul et

Siz ve hedef kitleniz pazardaki mevcut durumun farkındasınız. Bunu hedef kitlenize uydurmaya çalışmayın, bunun yerine mevcut ve gelecekteki pazar eğilimleriyle ilgili proaktif yaklaşımınızı paylaşın. İş modeliniz ve pazarlama stratejiniz, herhangi bir pazar trendine uyum sağlayabilmeli ve gelişebilmelidir.

Geleceği dönüştürebileceğiniz topluluğa katılın. Cointelegraph Innovation Circle, blockchain teknoloji liderlerini bağlantı kurmak, işbirliği yapmak ve yayınlamak için bir araya getiriyor. Bugün başvur

İlk beş ayı piyasası pazarlama stratejisi

Sosyal medyada varlığınızı oluşturun

Twitter ve Instagram, pazar nasıl görünürse görünsün en popüler Web3 merkezlerinden ikisidir. Çoğu kripto, NFT, DeFi ve GameFi meraklısı, toplulukla düzenli olarak etkileşim kurmak ve alanla ilgili en son güncellemeleri almak için bu kanalları kullanır. Bu kanalları hedefleyerek, yüksek kullanıcı hacmi nedeniyle fark edilme şansınız artar.

Bu kanallarda hatırı sayılır bir takip biriktirmek, aktif ve ilgili bir topluluğa sahip olmakla ilişkilidir. Sadece güvenilirliğinizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm pazarlama çabalarınızın nihai hedefini genişletir.

SEO blogları ve içeriği

Arama motorları, yirmi yılı aşkın bir süredir bilgi için gidilecek bir kaynak olmuştur ve internet ne kadar gelişirse gelişsin, kullanıcılar hızlı yanıtlar almak için her zaman bu motorları kullanacaktır. Arama motorlarının ilk sayfasında görünmek, alakalı anahtar kelimeler, geri bağlantılar, resimler ve diğer multimedya biçimlerini dahil ederek içeriğinizi optimize etmeyi içerir.

Eğitim içeriği yazarak, aynı anda projenizin farkındalığını artırabilir ve okuyucularınıza yardımcı olabilirsiniz.

Konuk gönderileri ve yönlendirmeler

Adınızı duyurmanın mükemmel bir yolu, konuk gönderileri yazmak ve popüler yayınlara makaleler yazarak katkıda bulunmaktır. Bu, başka türlü projenizi duymamış olabilecek bir kitleye daha fazla maruz kalmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, dönüşüm oranlarını artıracak ve yatırım maliyetlerini azaltacak olan mevcut müşterilerden gelen yönlendirmeleri teşvik edebilirsiniz; bu, herhangi bir pazar eğilimi için mükemmeldir.

Endüstri liderleriyle bağlantılar oluşturun

Topluluk şüphesiz Web3’ün merkezindedir ve ayı piyasası zirvedeyken bunu hep birlikte yaşıyoruz. Nişinizin içindeki ve dışındaki sektör liderleriyle bağlantı kurarak, uzun vadede karşılıklı yarar sağlayan değerli ilişkiler oluşturabilirsiniz.

Diğer sektör liderleri de sizi izleyicileriyle tanıştırabilir ve siz de bu iyiliğe karşılık verebilirsiniz. İşbirlikleri, izleyicilere pazarın en düşük seviyede olduğu zamanlarda bile bulunabilecek fırsatların olduğunu göstermenin harika bir yoludur.

Son söz

Ayı piyasası iş için zorlu bir dönem olabilir, ancak önemli olan ona nasıl yaklaştığınız ve onu kendi avantajınıza nasıl kullandığınızdır. Düşünürseniz, düşüş trendi pazarlamayı kolaylaştırır çünkü insanların dikkatini gerektiren veya dikkatlerini dağıtan daha az gürültü vardır. Yeterli hazırlık, derinlemesine düşünme ve doğru pazarlama stratejisiyle, ayı piyasası sırasında ve sonrasında başarılı olma şansınızı önemli ölçüde artırırsınız.

Ayı piyasaları, yatırımın doğal bir parçasıdır ve hazırlıklı yatırımcılar ve pazarlamacılar için fırsatlar sağlayabilir. Temellerinize geri dönmek ve sağlam olduklarından emin olmak için çok fazla baskı veya kâr olmadığında bu zamanı kullanın.

Ayı piyasası sırasındaki bakış açınız, boğa piyasası yeniden ortaya çıktığında sizi farklı kılacaktır.

Tim, 2017 yılında kripto dünyasına adım attı ve bir daha arkasına bakmadı. O şimdi kripto ve Web3 pazarlama ajansı Lunar Strategy’nin CEO’su.

Bu makale, bağlantıların, işbirliğinin ve düşünce liderliğinin gücüyle geleceği inşa eden blockchain teknolojisi endüstrisindeki üst düzey yöneticiler ve uzmanların incelenmiş bir organizasyonu olan Cointelegraph Innovation Circle aracılığıyla yayınlandı. İfade edilen görüşler mutlaka Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmaz.

Cointelegraph Innovation Circle hakkında daha fazla bilgi edinin ve katılmaya hak kazanıp kazanmadığınızı görün

Yorum yapın