Axelar, 60 Milyon Dolarlık Başlangıç ​​Ekosistem Programını Başlattı

Proof-of-stake (PoS) blok zinciri Axelar, 19 Aralık’ta merkezi borsaların yerini alabilecek merkezi olmayan uygulamaların ve protokollerin gelişimini hızlandırmaya adanmış 60 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansman programı başlattı. Girişim, 15’in üzerinde blockchain yatırımcısı tarafından destekleniyor.

Axelar Ekosistem Başlangıç ​​Finansman Programı olarak adlandırılan girişim, merkezi internet tarafından çözülemeyen küresel sorunları ele alan Web3 uygulamalarının geliştirilmesini teşvik etmek için tasarlandı. Finansman almaya hak kazanmak için projelerin dijital egemenliği, güvenliği ve mahremiyeti koruması ve belirli blok zincirleri veya belirteçler arasında gereksiz sürtüşme olmadan kitleleri kolayca dahil etmesi için çalışması gerektiğini belirtti.

Axelar’ın kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Gorbunov, gelişme hakkında Cointelegraph’a şunları söyledi:

“2021-2022, Web3’e benzeri görülmemiş bir yeni geliştirici akışı gördü. 2023’te daha az miktar, ancak daha fazla kalite görmeyi bekliyoruz. Gerçekten izinsiz sistemler oluşturma inancına ve yeteneğine sahip olanlar için, FTX’in çöküşü yalnızca onların yakıtını artırıyor. Web3’teki en iyi geliştiriciler artık rampaları bir veritabanı üzerinde çalışan “blok zinciri” hizmetlerini işleten varlıklara devretmekle yetinmiyorlar. Merkezi web’in çözemeyeceği dijital egemenlik, gizlilik ve erişim sorunlarını çözmeye her zamankinden daha fazla kararlılar. çözmek — ve bu çözümleri, kitleleri sorunsuz bir şekilde devreye alabilen altyapı üzerinde sunmak.”

Finansman, 2022’de başlatılan ve yaklaşık %33’ü tohum veya tohum öncesi fon toplayabilen 50’den fazla projeye hibe sağlayan Axelar Hibe Programı ile bağlantılıdır. Gorbunov, “Piyasa koşulları gibi değişkenler anlaşma akışını etkileyebilir, ancak Axelar Ekosistem Finansman Programı, Hibe Programında olsun ya da olmasın, Axelar ekosistemindeki projeler için bu finansman oranını 2023’te hızlandırmayı hedefliyor” dedi.

İlgili: Güvenlik ve birlikte çalışabilirlik, Web3’ün toplu olarak benimsenmesinin önündeki zorluklar

Program, Blockchange, Chorus One, Collab+Currency, Cygni, dao5, DCVC, Divergence Ventures, Dragonfly Capital, Lemniscap, Morningstar Ventures, Nima Capital, Node Capital, North Island Ventures, Rockaway Blockchain dahil olmak üzere bir grup blockchain yatırımcısı tarafından destekleniyor. Fon ve SCB 10X.

Program, zincirler arası dApp’ler oluşturan yatırımcılar ve geliştiriciler arasında bir bağlantı kurmayı amaçlıyor. Geliştirme ortakları arasında Arbitrum, Circle, Osmosis ve Polygon bulunmaktadır.

Yorum yapın