Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i Patlattı — Topluluk Yanıt Verdi

Son FTX çöküşü ve likidite skandalının ışığında, Avrupa Birliği’ndeki düzenleyiciler, kripto paralar hakkında daha net yönergeler ve düzenlemeler için diğer küresel yasa koyuculara katıldı.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), 30 Kasım’da Bitcoin’in (BTC) mevcut fiyat dalgalanmalarının finansal kariyerini özetleyen “Bitcoin’in son duruşu” başlıklı bir blog yazısı yayınladı. Bununla birlikte, şimdiye kadar kripto para biriminin ömrünün hem iniş hem de çıkışlarını içerecek olan tüm resmi özetlemek yerine, yalnızca eksikliklerini tasvir etti.

ECB genel müdürü ve danışmanı Ulrich Bindseil ve Jürgen Schaaf tarafından yazılan yazı, dijital para biriminin “alakasızlık yolunda” olduğunu söylüyor.

Ayrıca, BTC’nin yasal işlemler için neredeyse hiç kullanılmadığını ve şu anda dünyanın dört bir yanındaki yasa koyuculardan aldığı düzenleyici ilginin “onay olarak yanlış anlaşılabileceğini” iddia etti. Ek olarak, itibarlarını zedeleyebileceği için bankaları dijital para birimiyle etkileşime girmeleri konusunda uyardı.

Twitter’da kuruluş, BTC’nin şu anda maruz kalabileceği herhangi bir fiyat istikrarının yapay olarak teşvik edileceğini tweetledi:

Bununla birlikte, geleneksel, merkezi finansal kurumlar tarafından kripto iftirasının olduğu yerde, kripto topluluğu da varlıklarını çürütmeye ve savunmaya hazır yanıtlarla hazırdır.

Yalnızca ECB’den gelen tweet, kripto topluluğu makaledeki iddiaları kontrol ederek ve yazarlarının geçmişini vurgulayarak yüzlerce yanıt aldı.

Bir yorumcu, Bindseil’in arka planında tweet attı ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve bunların kullanım durumları hakkında çeşitli makaleler kaleme aldığı için olası bir çıkar çatışmasına dikkat çekti.

Başka bir kullanıcı, açık fikirlilikle okumaya çalıştıklarında, gazetenin BTC’nin yasal işlemler için kullanılmadığı ve daha ziyade “yasa dışı faaliyet” iddialarının geçerliliğini yitirdiğini söyledi.

Diğerleri, diğerinin değeri hala yükselirken, “BTC öldü” şeklindeki denenmiş ve gerçek meme ile yanıt verdi. Hatta bazıları ECB’nin yanlış tahminlerine işaret etmek için Aralık 2021’e kadar uzandı. şişirme 2022’de azalır.

Benzer şekilde Euro’nun değer kaybı da aynı şekilde çizildi. karşılaştırmak topluluktan birçok yanıtta.

İlişkili: FTX fiyaskosu, Bitcoin sahipliğini yeni zirvelere çıkarıyor: Analistler tartıyor

Bu arada, Bitpanda’nın yakın zamanda Almanya’da bir kripto lisansı alması ve Gemini’nin hem İtalya hem de Yunanistan’da yeşil ışık yakması ile dijital para birimi borsaları Avrupa Birliği genelinde yayılmaya devam ediyor.

Yorum yapın