Avalanche, Alibaba Cloud’un Asya’daki Altyapı Hizmetlerini Güçlendirecek

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın bir alt kümesi olan Aliyun olarak da bilinen Alibaba Cloud, şirketin Node-as-a-Service girişimlerini desteklemek için Avalanche blockchain ile bir entegrasyon duyurdu.

Avalanche’ın Alibaba Cloud ile ortaklığı, kullanıcıların Avalanche’ın Asya’daki halka açık blok zinciri platformunda doğrulayıcı düğümleri başlatmasını sağlayan araçların geliştirilmesini görecek. Entegrasyon, Avalanche geliştiricilerinin yeni doğrulayıcıları başlatmak için Alibaba Cloud’un tak ve çalıştır altyapısını bir hizmet olarak kullanmalarına olanak tanıyacak.

Yoğun saatlerde yüksek kaynak talebi bekleyen geliştiriciler, Alibaba Cloud tarafından sunulan bilgi işlem, depolama ve dağıtım gibi ek kaynaklardan da yararlanabilir.

Duyuruya göre Avalanche, 1.200’den fazla doğrulayıcıya ev sahipliği yapıyor ve günlük yaklaşık 2 milyon işlemi gerçekleştiriyor. Alibaba Cloud’un Asya-Pasifik bölgesindeki en büyük Asya bulut hizmeti sağlayıcısı olduğu düşünüldüğünde, ortaklığın ölçeği çok büyük.

Avalanche’ı Alibaba Cloud ile entegre etme adımları. Kaynak: Alibaba Bulutu

Entegrasyonun bir parçası olarak Alibaba Cloud, Avalanche geliştiricilerine hizmetlerinden herhangi biri için kredi sunarak özel bir promosyon yürüttü. Avalanche şu anda Aave (AAVE), Curve, BENQi, Sushi ve Chainlink (LINK) gibi merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemleri dahil 1.000’den fazla projeye güç veriyor.

İlişkili: Alibaba, Çin baskısının ortasında kripto madenci satışlarını yasaklayacak

Vitalik Buterin tarafından tavsiye edilen risk sermayesi fonu Fenbushi Capital’in genel ortağı Çinli risk sermayedarı Bo Shen, Trust Wallet’tan 42 milyon dolar kaybettiğini iddia etti.

Shen, boşaltılan fonların kendisine ait olduğunu ve Fenbushi Capital ile ilgili olmadığını doğruladı:

“Olay yerel kolluk kuvvetlerine bildirildi. FBI ve avukatların ikisi de işin içinde. Medeniyet ve adalet eninde sonunda barbarlığa ve kötülüğe galip gelecektir. Bu, insan toplumunun demir yasasıdır. An meselesi.”

Blockchain analitik firması SlowMist daha sonra Shen’in para kaybettiğini doğruladı ve Trust Wallet’ın tarafında herhangi bir güvenlik sorunu olmadığını onayladı.

Yorum yapın